Ви є тут

У Хмельницькому презентували окуляри «Drunk Busters», які імітують стан алкогольного сп’яніння

Инна Хананова

Хмельницькі патрульні презентували окуляри «Drunk Busters» — новий спосіб профілактики керування напідпитку. Хмельницькі водії спробували себе у ролі нетверезих, випробувавши спеціальні окуляри. Як все відбувалося, далі розповість «Хмельницький».

Сьогодні, 5 грудня, в рамках акції «Випробуй у безпеці», в управлінні патрульної поліції в Хмельницькій області презентували окуляри «Drunk Busters». Патрульні разом із хмельницькими водіями протестували окуляри, які імітують стан алкогольного сп'яніння. Завдяки цьому приладу поліцейські будуть проводити профілактичну роботу серед водіїв. Правоохоронці наочно демонструватимуть, якою може бути небезпека, якщо керувати автомобілем напідпитку. Окуляри спеціально спотворюють зір подібно до того, як це робить алкоголь, коли потрапляє до організму людини. Про це йдеться на офіційній сторінці Поліції Хмельницької області у соцмережі.

«Сьогодні ми в напівігровій формі будемо говорити про дуже серйозну проблему на наших дорогах — керування транспортом у стані алкогольного сп’яніння», - зазначив під час відкриття заходу начальник управління патрульної поліції в Хмельницькій області Олег Роо.

Під час презентації водії одягнули алкоокуляри та спробували виконати декілька нескладних завдань для перевірки на алкогольне сп'яніння. Виявилося, що зробити це насправді не так легко. Один із кращих водіїв України за версією проекту «Керуй» Володимир Огойко також одягнув алкоокуляри. Чоловік розповів, що ніколи не керував автомобілем у нетверезому стані.  

«Ніколи не думав, що пройти по прямій лінії може бути настільки важко. Ці окуляри чудово показують водіям, як змінюється свідомість після вживання алкоголю», - підкреслив після випробування окулярів Володимир Огойко.

Багатьох водіїв не лякають ні великі штрафи, ні можливість потрапити в аварію. Вони сідають за кермо напідпитку, не думаючи про наслідки. За даними статистики, патрульні поліцейські на території свого обслуговування зафіксували 1100 фактів керування напідпитку. Загалом же в Хмельницькій області з початку року було задокументовано 3587 нетверезих водіїв.

Тепер за допомогою профілактичних алкоокулярів кожен зможе переконатися, що нетверезий водій — це потенційний вбивця. Оскільки у стані алкогольного сп'яніння неможливо адекватно оцінювати дорожню обстановку, швидко та правильно реагувати на її зміну. Тому вірогідність скоєння ДТП зростає у кілька разів.

Патрульна поліція Хмельницької області матиме 3 комплекти окулярів «Drunk Busters». Поліцейські будуть активно ними користуватися під час профілактичних заходів.