Ви є тут

У Хмельницькому розмитнили перший автомобіль з іноземною реєстрацією за новими ставками акцизного податку

Инна Хананова

У Хмельницькому розмитнили перший автомобіль з іноземною реєстрацією за ставками акцизного податку, які вказані у нових законах. «Skoda Octavia» на литовських номерах отримала українські. Далі розповість «Хмельницький».

У Хмельницькому сервісному центрі МВС вперше зареєстрували автомобіль, ввезенний з-за кордону, з екологічним стандартом нижче «Євро-5». Про це повідомляють у прес-службі сервісного центру.

Реєстрація транспортного засобу відбулася сьогодні, 4 грудня. Власник «Skoda Oktavia» 2003 року випуску розмитнив свій транспортний засіб за новими ставками акцизного податку. Сертифікат, який надали, «Євро 3».

Нагадаємо, що 8 листопада, Верховна Рада України підтримала нові правила розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією. Протягом перших 90 днів на розмитнення надається знижка у 50% від суми акцизу. Його розраховують за формулою, в якій враховується об'єм двигуна, вік автомобіля і базова ставка. Також для бензинових двигунів об'ємом до 3000 і більше 3000 куб. см вводяться базові ставки відповідно €50 і €100. Для дизельних двигунів об'ємом до 3500 і більше 3500 куб. см - €75 і €150. Також було введено штрафи за порушення правил ввезення автомобілів з іноземною реєстрацією на територію України. Додамо, що нові закони щодо розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією набули чинності у неділю, 25 листопада. Народні депутати стверджують, що ці закони дозволять досягнути компромісу між державою і водіями транспортних засобів на єврономерах. 

У свою чергу, голова підкомітету з питань митної справи комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Тетяна Острікова заявила, що роз'яснювальна робота щодо правил розмитнення транспортних засобів на іноземних номерах просувається повільними темпами. Про це Тетяна Острікова заявила під час погоджувальної ради, яка відбулася вчора, 3 грудня. За її словами, протягом тижня було розмитнено понад 70 автомобілів з іноземною реєстрацією. Про це повідомляє видання «Економічна правда».