Ви є тут

В Україні з'явилася нова пам'ятна монета, присвячена одній із найвизначніших пам’яток Хмельниччини

Инна Хананова

Національний банк України випустив пам’ятну монету, на якій зображена одна з найвизначніших пам'яток Хмельниччини - Меджибізький замок-фортеця. Далі розповість «Хмельницький».

Тираж нової монети, на якій зображена Меджибізька фортеця, сягає три тисячі штук. Вона має номінал 10 гривень. Її роздрібна ціна становить 952 гривні. Монета виготовлена зі срібла та має діаметр 38,6 міліметрів. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Нацбанк присвятив монету одній з найстаріших фортифікаційних споруд, зведеній у мальовничому куточку Хмельниччини, Меджибізькій фортеці. Фортеця виконана у стилі Ренесанс. Вона внесена до Державного реєстру національного культурного надбання України. Меджибізький замок побудований на мисі, утвореному річками Південний Буг та Бужок. Подвір'я фортеці має довжину 130 м, найбільшу ширину (з західного боку) — 85 м, його площа становить 0,75 га. Товщина мурів — до 4 м, висота у найвищих місцях — до 17 м. Фортеця є легендарною пам’яткою Хмельниччини.

На лицьовій стороні пам'ятної монети ми можемо побачити напис «Україна», під яким розташований малий Державний Герб України, по обидва боки якого цифри 20 та 18, у центрі композиції розміщений щит із зображенням вежі, по обидва боки якого стилізована карта місцевості із написами: р. Бог (ліворуч), р. Божок (праворуч) – давнє написання назв річок, унизу на стрічці напис «Український щит Європи»; унизу на тлі абрису зубців палацу номінал «10 гривень».

На зворотньому боці монети знаходиться Меджибізька фортеця (вигляд з висоти пташиного польоту), угорі напис «Меджибізька фортеця ХІІ-ХVІ ст.».

Над пам'ятною монетою працювали: художник Микола Кочубей, скульптори Святослав Іваненко, Володимир Дем'яненко.