Ви є тут

У Хмельницькому освятили унікальну каплицю пам’яті жертв радянських репресій

Инна Хананова

У п'ятницю, 23 листопада, о 14:00, у мікрорайоні Гречани, освятили каплицю пам’яті жертв радянських репресій, що при парафії Святої Анни. Саме цього дня відзначали 80-річчя закінчення антипольської операції НКВС. Далі розповість «Хмельницький».

Унікальну каплицю пам’яті жертв радянських репресій освятили у п’ятницю. День освячення каплиці вибрано невипадково. Саме 23 листопада у Хмельницькому відзначали 80-річчя закінчення антипольської операції НКВС. Про це йдеться у сюжеті «Поділля-Центр».

Урочисті заходи розпочалися Святою Месою – молитвою за загиблими під час репресій. Під час освячення розповіли про історію репресій та влаштували екскурсію каплицею.

За словами настоятеля парафії святої Анни на Гречанах отця Генриха Дзядоша, радянський тоталітарний режим забрав життя мільйонів людей. Каплицю побудували в знак пам'яті про тих, Хто постраждав за свою віру. Генрих Дзядош додав, що тоталітарна система вчинила з людьми так само, як Понтій Пілат, який відправив Ісуса Христа на смерть. Тому сцени Хресного шляху нагадують життя репресованих радянською владою: дорога до таборів смерті, важкі роботи на засланні, страждання людей у таборах. За словами настоятеля, на зображеному великому хресті записано ім'я 1500 імен жертв з чотирьох місцевостей Хмельницького району: Гречани, Плоскирів, Шаровечка та Мацьківці.

У каплиці знаходиться великий стінопис «Страшний Суд», також символічний хрест, в який вмонтовано зображення Туринської Плащаниці. На стінах каплиці зображено Хресну дорогу. Автор розпису – львівська художниця Августина Красій. Вона навчалася у Львівській академії мистецтв. Вона розповіла, що велика ікона на стіні є копією, одна кожен митець має власний почерк, тому залишає свій слід. Над цією іконою Авгстина працювала протягом року.