Ви є тут

Хмельницька область долучилася до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Инна Хананова

Хмельницька область долучилась до загальнонаціональної акції «16 днів проти насильства». Далі детальніше розповість «Хмельницький».

Традиційно у період з 25 листопада до 10 грудня у регіонах України в рамках загальнонаціональної акції «16 днів проти насильства» проводяться  різноманітні заходи. Вони спрямовані на те, щоб привернути увагу населення до проблеми насильства в сім’ї, торгівлі людьми, захисту прав дітей, жінок тощо. Також мета акції полягає в тому, щоб підвищити обізнаність людей у формах домашнього насильства.

Ця акція була започаткована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Саме тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. 

Цього року в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» на Хмельниччині будуть проводитися різноманітні інформаційно-просвітницькі заходи серед населення, спрямовані на попередження домашнього насильства: семінари, круглі столи, лекції, тренінги, відеолекторії, виставки тощо.

Офіційно акція стартувала у п'ятницю, 23 листопада. До неї долучилися Хмельницька, Шепетівська, Дунаєвецька міські ради; Городоцька, Красилівська, Летичівська райдержадміністрації. Також в усіх містах та районах  23 листопада відбулися засідання круглих столів щодо проведення акції «16 днів проти насильства».

В рамках інформаційної кампанії «Говори проти насильства» ЮНІСЕФ та UNFPA створили відеоролик. Його мета полягає в тому, щоб люди навчилися розпізнавати форми домашнього насильства та належним чином реагувати на його прояви у своїй родині. Адже насильство може бути економічним, психологічним, фізичним. 

Подолання домашнього насильства можливе лише за умови об'єднання зусиль державних органів, громадських організацій та населення. Адже родина - це найцінніше у житті кожної людини. В сім'ї повинні панувати любов, взаємоповага, довіра, турбота та підтримка. У родині усі повинні почуватися вільно: і дорослі, і діти, і люди старшого віку.