Ви є тут

Хмельничан запрошують долучитися до Всеукраїнського дня добрих справ

Инна Хананова

27 листопада в Україні вперше відзначатимуть Щедрий Вівторок — Всеукраїнський день добрих справ. Як долучитися до цього руху, дізнавався «Хмельницький».

У 2018 році Україна офіційно долучилася до всесвітнього благодійного руху #GivingTuesday, підписавши Меморандум про співпрацю з головним офісом. Ідея #GivingTuesday, що в Україні носить назву #ЩедрийВівторок, з’явилася 2012 року, в США, і набула поширення у понад 150 країнах світу. Щороку мільйони людей у вівторок, після Дня подяки, влаштовують різноманітні благодійні акції, діляться цим у соціальних мережах і закликають інших також долучатися до добрих справ. 

Взяти участь у Щедрому Вівторку може кожен бажаючий. Щодо здійснення добрих справ не існує жодних вимог або обмежень. До ініціативи в країнах-учасницях приєдналися відомі актори, музиканти, політики, а також комерційні і некомерційні організації. 

Щедрий Вівторок - це чудовий день для експериментів та співпраці. Хмельничани також мають нагоду долучитися до цього проекту та зробити добрі справи. Наприклад, школи, релігійні або неприбуткові організації можуть розпочати збір коштів на благодійність. Комерційні організації можуть налагодити партнерські стосунки з некомерційними, а також залучити співробітників до благодійної кампанії. Також кожен охочий може стати волонтером та організувати збір пожертв для того, щоб люди могли поділитися одягом, продуктами з тими, хто цього потребує. Ще одна ідея полягає у створенні спеціального продукту для Щедрого Вівторка, який буде продаватися під час святкового сезону, потім прибутки можна передати до партнерської благодійної організації. Крім того, можна висвітлювати події у соціальних мережах та публікувати дописи про активність громадських діячів, розповідати про волонтерський досвід, ділитися історіями про ефективну благодійність тощо. Також можна повідомити усім про участь у Щедрому Вівторку, у публікаціях у соцмережах та через електронні розсилки.

Отже, кожен бажаючий може стати рушійною силою Щедрого Вівторка та об'єднатися навколо добрих справ.