Ви є тут

У Хмельницькому відкрили унікальну виставку «Майдан: простір творчості»

оновлено
Инна Хананова

Фото - Хмельницька міська рада

Фото - Хмельницька міська радаФото - Хмельницька міська радаФото - Хмельницька міська радаФото - Хмельницька міська радаФото - Хмельницька міська рада

Виставка робіт студентів-дизайнерів Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури «Майдан: простір творчості» раніше була представлена у Києві, Одесі та Мелітополі. Тепер хмельничани мають нагоду побачити унікальні експонати. Далі про виставку розповість «Хмельницький».

Роботу над представленими проектами студенти розпочали ще в революційний час під керівництвом професора Віталія Шості. Тоді викладач запропонував своїм випускникам тему Майдану для дипломних проектів.

Виставка «Майдан: простір творчості» складається з 74 проектів, а також інших творів студентів НАОМА.

Організаторами та партнерами проекту є: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, майстерня графічного дизайну НАОМА професора Віталія Шості, Український інститут національної пам’яті, Хмельницький обласний художній музей.

На виставці можна побачити: календарі та плакати на тему Майдану, серію акцидентних абеток Ольги Кисельової, експериментальний артбук із металлу Віри Риліної, серію плакатів Марини Лукашенко, серію з 12 плакатів від Марини Шевчук.

«Упродовж усієї історії людства революційні події ставали каталізатором мистецьких процесів. Адже карколомні зміни у суспільстві не можуть лишити осторонь митців, особливо молоде покоління. Голосні творчі думки художників й громадян, відтворені за допомогою мови плакату, мають бути почутими сучасниками – як поціновувачами мистецтва графіки, так і людьми, яким небайдужа доля нашої країни», – розповіла директор Хмельницького обласного художнього музею Ольга Долінська.

Також на виставці представлені оригінальні експонати з фонду Національного музею Революції Гідності: бейсбольна бита, каска з зображенням монумента Незалежності, захисні наколінники тощо.

Фото - Хмельницька міська рада

Відкриття виставки «Майдан: простір творчості» відбулося вчора, 8 листопада, о 15:00, у приміщенні Хмельницького обласного художнього музею. 

Під час відкриття виставки керівник проекту, професор, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, народний художник України, заслужений діяч мистецтв України Віталій Шостя провів кураторську екскурсію, присвячену контексту створення виставкового проекту, історії його учасників та окремим роботам. 

Також розповів про плакат як особливий жанр, що надає дизайнеру ідеальний творчий простір, про те, як образ впливає на здатність глядача до особливого трактування світу предметів, явищ, проблем і подій та глибшого їх осмислення.

У заході взяла участь та привітала усіх присутніх з відкриттям виставки заступник міського голови Галина Мельник.

Музей Революції Гідності продовжує збір усних і матеріальних свідчень про Майдан. Хмельничани також можуть поповнити колекцію артефактами місцевих революційних подій. Для цього потрібно звертатися до працівників музею.

Виставка триватиме до 2 грудня.

Може бути цікаво: