Ви є тут

Хмельничани взяли участь у конференції «Фестивальна майстерня»

оновлено
Инна Хананова

Хмельничани взяли участь у Всеукраїнській конференції «Фестивальна майстерня» та дізналися, як фестивалі допомагають розвитку бізнесу і громад. Де та коли відбувся захід, дізнавався «Хмельницький».

В Україні активно розвивається фестивальний рух. В різних містах проходять цікаві музичні події. Серед найпопулярніших такі: «Країна мрій», «Файне місто», «Бандерштат», «Woodstoсk Ukraine», «Захід Festival», «Схід-Рок». У  Хмельницькому протягом року також проводяться різноманітні цікаві фестивалі: «Республіка», «My Fest», «ДжазФестПоділля», «Rock&Buh». На Всеукраїнській конференції «Фестивальна майстерня: як фестивалі допомагають розвитку бізнесу та громад» досвідчені спікери розповіли, як правильно організовувати цікаві, ефективні та прибуткові події. 

Мета проведення «Фестивальної майстерні» полягає у формуванні фестивальної спільноти та обміну досвідом щодо того, як ефективно перетворити події у прибуткову справу, що активно залучатиме відвідувачів і просуватиме територію. 

Всеукраїнська конференція проводиться Центром інформаційної підтримки бізнесу у м. Хмельницькому за ініціативи EU4Business та за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Організатори події: громадська організація «Нова економічна політика», ЄБРР: консультації для малого бізнесу в Україні.

У рамках конференції на учасників чекали лекційний блок та воркшопи: 

  1. Воркшоп «Фестивалі як фактор стимуляції бізнесу: яку вигоду можуть отримати підприємства туристичної інфраструктури від сприяння фестивалям»; 
  2. Воркшоп «Фестивалі як стимул розвитку території: як подієвий туризм може змінити економіку громад»;
  3. Воркшоп «Фестивалі як бізнес: як заробити на події».

Для того, щоб стати учасником конференції, потрібно було зареєструватися.

Учасники отримали конкретні приклади з досвіду підприємців, які вже змогли залучити клієнтів за допомогою фестивальних подій. 

Конференція складалася з двох частин: загальна частина - безкоштовна, робота у воркшопах по групах коштувала 200 гривень.

Отже, Всеукраїнська конференція «Фестивальна майстерня: як фестивалі допомагають розвитку бізнесу та громад» відбулася у суботу, 24 листопада, у Дитячій школі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, що на вулиці Проскурівській, 65. Захід розпочався о 10:00.

Конференцію такого масштабу влаштували вперше не лише у Хмельницькому, а загалом в Україні. До виступів та дискусій запросили не лише менеджерів фестивалів, а й підприємців та представників влади, оскільки масові заходи сприяють розвитку бізнесу та громад. Про це йдеться в сюжеті МТРК «Місто».

Три роки тому у Хмельницькому почали розвивати подієвий туризм та започаткували різноманітні фестивалі, проведення яких дає позитивний результат. Менеджери фестивалів зазначають, що такі заходи приваблюють туристів. А це, у свою чергу, сприяє розвитку бізнесу.

У результаті конференції було сформовано план розвитку фестивальної галузі України на 2019 рік. Організатори та учасники мають на меті формування якісного фестивального руху. 

Вулиці, що згадуються: