Ви є тут

Вже наступного року жителі віддалених мікрорайонів Хмельницького зможуть пересісти з тісних маршруток у просторі новенькі автобуси

Инна Хананова

Упродовж двох найближчих років місто планує закупити кілька десятків нових автобусів і тролейбусів, повідомляє «Хмельницький».

Таке, без перебільшення, стратегічне рішення ухвалили хмельницькі парламентарії на черговій сесії міської ради, прийнявши зміни до програми розвитку електротранспорту.

Відповідно до ухвалених змін, за найближчі два роки міський тролейбусний парк має поповнитись 45 новенькими тролейбусами і трьома десятками автобусів.  На таку грандіозну закупівлю заплановано виділити аж 411 млн гривень у нині діючих цінах. 273 млн планують віддати за тролейбуси і ще 138 – за нові автобуси. 

Причому, третину від цього майбутнього поповнення хочуть закупити ще до закінчення цього року. Щоправда, потрібної суми, яка теж дорівнює третині запланованих коштів, наразі в бюджеті немає. Тож депутати мріють взяти нову техніку в лізинг. Тобто – спочатку в оренду, а згодом – викуплять орендований транспорт.  Вже на початку цьогорічного грудня у міській казні обіцяють знайти 20% від потрібної суми для першого внеску.

Однак, відразу пересадити водіїв зі старих машин у нові не вдасться, бо поки що не визначений виробник, в якого купуватимуть усе це добро. Нині в Україні спостерігається комунальний транспортний бум, і містам доводиться шикуватися в чергу до виробників. До прикладу, в Мінського автозаводу, який виробляє техніку, вельми популярну на українських теренах, кажуть, черга із покупців розписана до травня наступного року. Проте, наша муніципальна влада метикує правильно: будуть гроші, знайдуться й постачальники.

Новий транспорт обіцяють пустити, насамперед, у віддалені мікрорайони міста; Дубове, Ружичну, Ракове, Лезневе. Таким чином влада міста планує поступово витіснити з віддалених маршрутів тісні й непридатні для масових перевезень бляшанки-бусики. До речі, саме про це й просили містяни в одній із петицій, яка оперативно зібрала на сайті міськради необхідні півтисячі голосів.

Автор - Любов Марченко.