Ви є тут

На Хмельниччині з літаків розкидатимуть вакцину від сказу

Инна Хананова

Протягом майже двох тижнів на території Хмельницької області з літаків розкидатимуть вакцину від сказу для диких тварин. Далі детальніше розповість «Хмельницький».

Щороку від сказу гинуть тисячі тварин. Крім того, ця хвороба дуже небезпечна для людини і може призводити до загибелі. Відомо, що саме дикі тварини є розповсюджувачами сказу. Тому на Хмельниччині будуть проводитися профілактичні заходи для того, щоб попередити поширення цієї небезпечної хвороби. Науковці розробили ефективні вакцини та методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів.

З 14 по 25 вересня, на території Хмельницької області, з літаків розкидатимуть вакцини для диких тварин. Вакцину скидатимуть подалі від населених пунктів, водоймищ, авто -та залізничних шляхів та місць проведення польових робіт. Зокрема, розповсюджуватимуть вакцину від сказу у тих місцях, де можуть перебувати лисиці: сільськогосподарські угіддя, гори, ліси, приміські зони. Для фіксування точної локалізації розподілу принад використовують прилади з GPS. Такі інформацію повідомляють в Хмельницькій облдержадміністрації.

Вакцина абсолютно безпечна для інших тварин, людини та довкілля. Вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні. Вона є цілком безпечною і не викликає захворювання у молодих тварин. Вакцина не виділяє вакцинний вірус зі слиною. Це невеличкий м'ясний брикет, всередині якого знаходиться капсула з вакциною проти сказу, яка має желеподібну форму. Саме специфічний запах вакцини повинен приваблювати диких тварин.

Мешканців області просять відповідально поставитися до заходів з вакцинації диких тварин і при виявленні вакцин не руйнувати їх, не переносити в інші місця.