Ви є тут

У Хмельницькому почали встановлювати контейнери для збору скла

Инна Хананова

Фото - Управління ЖКГ

У Хмельницькому почали встановлювати контейнери для збору скла. Далі про це детальніше розповість «Хмельницький».

Щодня ми користуємося склом для приготування їжі, зберігання харчових продуктів тощо. Багато продуктів щоденного вжитку зберігаються та відпускаються у продаж у скляній тарі. На перший погляд, скло - цілком безпечний матеріал для людини. Однак насправді понад 1000 років скло залишається в ґрунті. Цей вид відходів добре підходить для вторинної переробки та використання. Його можна переробляти велику кількість разів. Тому у Хмельницькому почали з'являтися спеціальні контейнери для збору скла. Це є ще одним із пунктів місцевої концепції «Розумне довкілля». 

Наразі на сміттєвих майданчиках Хмельницького встановили 20 контейнерів для збору скла. Ще десять заплановано встановити до кінця цього року. Про це йдеться на офіційній сторінці управління житлово-комунального господарства у соцмережі. Зокрема, відомо, що такі контейнери з'явилися на: вул. Інститутській, 14, 16, 13/1, вул. Тернопільській, 18/1, вул. Хотовицького, 11/2 тощо.

Нагадаємо, що 70 нових контейнерів для збору пет-пляшки встановили на Виставці та Озерній. Мешканці міста активно наповнюють ці контейнери. Усі контейнери мають інформаційні таблички з інфографікою про призначення, адресу сайту та контактний номер телефону. До кінця року вони будуть облаштовані майже на кожному сміттєвому майданчику. Встановлення контейнерів, збір пляшок, пресування та передачу на переробку здійснює приватна компанія «Рециклінг-Поділля», яка виграла конкурс. Тепер на сміттєзвалище вивозять в місяць на п’ять тонн менше відходів, ніж раніше. Таким чином, пластикові відходи не завдають шкоди довкіллю, а навпаки приносять користь людям. До кінця вересня планується встановити 180 контейнерів.