Одномісні парти, мультимедійні комплекти та магнітні дошки: що придбають для хмельницьких першокласників

Ви є тут

Инна Хананова

З першого вересня в Україні стартує освітній проект «Нова українська школа». В рамках проекту усі перші класи матимуть інтерактивний мультимедійний комплекс, магнітна дошка та ще сотні дидактичних матеріалів. А в кожного першокласника буде персональна одномісна парта. У Департаменті освіти і науки розповідають, що з початком нового навчального року місцеві школи обов’язково будуть оснащені новим обладнанням. Наразі партами та мультимедійними комплексами забезпечені навчальні заклади на 30%.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», з міського бюджету виділено 12,5 мільйонів гривень на втілення освітньої програми «Нова українська школа». Ще понад 5 мільйонів гривень виділили з державного. Однак цих коштів вистачить лише на придбання частини необхідних засобів та меблів, які є в переліку, затвердженому Міністерством освіти і науки України. Зокрема, у кожному класі початкої школи повинні бути дидактичні матеріали з усіх предметів. Тут повинні з'явитися ширма для лялькового театру,  гербарій, зразки грунтів та породи дерев, насіння рослин тощо.

В.о. директора Департаменту освіти і науки Людмила Корнієцька зазначає, що за попередніми підрахунками усе зі списку лише для одного класу коштує майже півмільйона гривень. Тому наразі для першокласників придбали найголовніше - одномісні парти, мультимедійні комплекти, магнітні дошки та ламінатори. Освітні заклади забезпечені партами на 30%. До 15 серпня привезуть ще 30% парт. Загалом до початку навчального року планують придбати одномісні парти для кожного першокласника. Крім того, за словами Людмили Корнієцької, у кожному першому класі будуть інтерактивні дошки.

П'ять проекторів, ноутбуків та мультимедійних дошок вже має навчально-виховний комплекс №10. З першого вересня тут навчатимуться 170 нових учнів. Для усіх першокласників міста волонтери безкоштовно подарували комплекти конструкторів LEGO, що також є у списку Міністерства освіти і науки. Відповідно до нової освітньої програми з початку навчального року в перших класах зміниться також методика викладання.

Може бути цікаво: