Ви є тут

Одномісні парти, мультимедійні комплекти та магнітні дошки: що придбають для хмельницьких першокласників

оновлено
Инна Хананова

З першого вересня в Україні стартує освітній проект «Нова українська школа». В рамках проекту усі перші класи матимуть інтерактивний мультимедійний комплекс, магнітна дошка та ще сотні дидактичних матеріалів. А в кожного першокласника буде персональна одномісна парта. У Департаменті освіти і науки розповідають, що з початком нового навчального року місцеві школи обов’язково будуть оснащені новим обладнанням. 

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», з міського бюджету виділено 12,5 мільйонів гривень на втілення освітньої програми «Нова українська школа». Ще понад 5 мільйонів гривень виділили з державного. Однак цих коштів вистачить лише на придбання частини необхідних засобів та меблів, які є в переліку, затвердженому Міністерством освіти і науки України. Зокрема, у кожному класі початкої школи повинні бути дидактичні матеріали з усіх предметів. Тут повинні з'явитися ширма для лялькового театру,  гербарій, зразки грунтів та породи дерев, насіння рослин тощо.

В.о. директора Департаменту освіти і науки Людмила Корнієцька зазначає, що за попередніми підрахунками усе зі списку лише для одного класу коштує майже півмільйона гривень. Тому наразі для першокласників придбали найголовніше - одномісні парти, мультимедійні комплекти, магнітні дошки та ламінатори. Загалом до початку навчального року планують придбати одномісні парти для кожного першокласника. Крім того, за словами Людмили Корнієцької, у кожному першому класі будуть інтерактивні дошки.

П'ять проекторів, ноутбуків та мультимедійних дошок вже має навчально-виховний комплекс №10. З першого вересня тут навчатимуться 170 нових учнів. Для усіх першокласників міста волонтери безкоштовно подарували комплекти конструкторів LEGO, що також є у списку Міністерства освіти і науки. Відповідно до нової освітньої програми з початку навчального року в перших класах зміниться також методика викладання.

Незабаром розпочнеться новий 2018-2019 навчальний рік. У закладах загальної середньої освіти Хмельницького урочисті заходи заплановані на 3 вересня. Понад 4 тисячі маленьких хмельничан розпочнуть навчання за 12-річним терміном «Нової української школи». Далі розповість про це «Хмельницький».

Цього року для першокласників вступає в дію шкільна реформа «Нова українська школа». До перших класів у заклади загальної середньої освіти Хмельницького зарахована найбільша за останні 15 років кількість першокласників - понад 4 тисячі. В усіх 127 перших класах міста створили сучасний освітній простір. Для учнів облаштували осередки для читання та письма, відпочинку, розвитку математично-природознавчих здібностей. Кожен першокласник матиме для розвитку логіко-просторового мислення цеглинки «LEGO».

«Найголовніше – школа має бути приязнішою до дитини! На початку навчального шляху діти не будуть оцінюватися. Писатимуть олівцями, а не кульковими ручками. Уроки триватимуть 35 хвилин. Частіше виконуватимуть завдання групами. Кількість дітей у групах визначатиме вчитель залежно від завдань. Відтепер учні матимуть індивідуальні парти, які можуть розставлятись у класі довільно, знову ж таки, залежно від завдань. А також кожен урок плавно переходитиме в інший, тобто науки переплітатимуться, а не вивчатимуться як окрема дисципліна. Так дітям буде легше використати отримані знання у повсякденному житті», - розповіла виконуюча обов’язки департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Людмила Корнієцька.

За інформацією департаменту освіти та науки, усі школи міста будуть забезпечені новими партами до 5 вересня. На придбання нових комплектів парт для першокласників було передбачено 5 141 250 гривень, в тому числі: за рахунок коштів субвенції – 3 308 066 гривень, коштів міського бюджету – 1 833 184 гривень. У такий спосіб забезпечено виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України № 237 від 04.04.2018 року, а саме співфінансування за рахунок коштів міського бюджету в розмірі 36%.

Може бути цікаво: