Хмельницький аеропорт відновить свою діяльність

Ви є тут

оновлено
Инна Хананова

У Хмельницькому відновлюють роботу аеропорту. Робітники прибрали територію підприємства від бур'янів та почали облаштовувати контрольно-пропускний пункт. Стало відомо, що комунальне підприємство «Аеропорт Хмельницький» підписало пакет договорів щодо обслуговування малої авіації з будівництвом та забезпеченням стоянки трьох літаків АН-2.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на Strou.net, перед початком необхідних робіт було очищено 55 гектарів території аеропорту від бур’янів та кущів. Наразі тривають необхідні ремонтні роботи на пункті контролю та пропуску.

Адміністрація аеропорту вже провела тендер, який визначив підрядників, що будуть виконувати ремонтні роботи на злітно-посадковій смузі, а також оновлювати адміністративну будівлю. Наразі Хмельницька ОДА, Хмельницька обласна рада та керівництво аеропорту вирішують актуальне питання про відновлення електропостачання до комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький».

Підстанція, яка надавала живлення системі аеропорту раніше, є власністю державного підприємства «Украерорух». Керівництво області направило звернення до Міністерства інфраструктури України з проханням передати підстанцію у власність міста. Міністерство підтримало цю ініціативу.

Нагадаємо, що кілька місяців тому депутатська робоча група під час засідання обговорила подальші перспективи розвитку аеропорту «Хмельницький». Наразі важливо, в першу чергу, визначитись із ціною на ремонт світло-сигнальної системи, дізнатись про стан її трансформаторів; дослідити умови відновлення складу паливно-мастильних матеріалів, перевірити стан системи водопостачання та водовідведення тощо.

Минулого тижня директор КП «Аеропорт Хмельницький» Валерій Сорока розповів, що наразі готується необхідний пакет документів для проходження сертифікації для малої авіації. Він сподівається, що восени будуть отримані  відповідні дозволи, які дадуть змогу запустити малу авіацію до кінця року. Валерій Ростиславович додав, що наразі розглядається питання щодо відкриття школи авіапілотів на базі Хмельницького аеропорту, повідомляє «Хмельницький» з посиланням на прес-службу Хмельницької ОДА.

Також планується організувати майданчик для  відстою вантажівок, де додатково водій матиме можливість відпочити, поїсти, а при необхідності, здійснити ремонт свого автотранспорту. Крім того,  до переліку послуг хочуть включити можливість отримання дозволів на здійснення вантажного перевезення.

Голова Хмельницької облдержадміністрації Вадим Лозовий зазначив, що КП «Аеропорт Хмельницький» наразі долає важливі кроки. За його словами, аеропорт занепадав багато років, тому в майбутньому перед керівництвом аеропорту та обласною владою все ще стоїть багато невирішених питань.

Обласна влада сподівається, що найближчим часом КП «Аеропорт Хмельницький прийматиме перших пасажирів.