Ви є тут

До 1 червня обіцяють відремонтувати смарт-лавки для заряджання гаджетів

Яна Мазуренко

Новітні технології значно полегшують життя звичайних людей. Над їхніми розробками вчені «ламають голови» місяцями, роками, а то й десятиліттями. І все для того, щоб суспільство могло розвиватися й мало змогу задовольнити себе необхідними потребами, використовуючи легкі й доступні способи.

Наше місто теж не стоїть на місці  й намагається всіляко допомогти хмельничанам, впроваджуючи сучасну техніку. Про це й розповість зараз «Хмельницький».

Ще 2016-го року в центрі міста встановили п’ять «сонячних» лавок, які надавали можливість просто посеред вулиці зарядити свої гаджети. Це надзвичайно зручний винахід для тих, хто звик до швидкого ритму життя і хто завжди має залишатися на зв’язку. А часу та й бажання їхати додому, аби відновити заряд батареї, немає ні в кого, бо то дуже важкий спосіб.

У будівництві таких лавок була зацікавлена Аліна Скоморохова – приватний підприємець. Саме завдяки її коштам та підтримці Хмельницької міської ради декілька примірників «чуда техніки» з’явилися на вулицях Хмельницького. Панель зверху оснащена протиударним склом, тому використовувати їх можна було і влітку, і взимку. Але через великі снігопади та дощі, звичайно, техніка працювала не повною мірою – лише на 60%. Проте таким лавкам пропрацювати судилося, на жаль, недовго.

Потішилися новим змінам та й досить. Хмельничани зруйнували USB-порти дуже швидко. І це буде вже третя спроба їхнього відновлення. Вже зараз обіцяють до першого червня залатати всі рани лавок. Міське комунальне підприємство по утриманню нежитлових приміщень вирішило виправляти ситуацію.  Директор Хмельницького міського КП зазначає, що вони зроблять все можливе для того, щоб унеможливити доступ до проводів, адже саме їх пошкодження громадянами і вплинуло на проблеми із заряджаням гаджети. 

На ремонт витратять тисячу гривень, але гарантії, що жорстокі вандалізми знову не палитимуть USB-роз’єми й не заповнюватимуть їх жуйками, немає. Все починається  з нас самих!