Ви є тут

На День Європи хмельничани просто неба слухали оперу Моцарта «Чарівна флейта»

Инна Хананова

Фото - Хмельницька міська рада

Фото - Хмельницька міська радаФото - Хмельницька міська радаФото - Хмельницька міська радаФото - Хмельницька міська радаФото - Хмельницька міська рада

У суботу, 19 травня, в рамках святкування Дня Європи, хмельничани слухали оперу Моцарта «Чарівна флейта» просто неба. Як все відбувалося, далі розповість «Хмельницький».

Опера «Чарівна флейта» є одним із найвідоміших творів Моцарта. Замовником опери став друг Моцарта – відомий масон Еммануель Шиканедер. Цікаво те, що у творі спостерігається масонська символіка. Одна з легенд розповідає, що рання смерть Моцарта пов'язана з тим, що його вбили масони, не пробачивши йому того, що він висміяв на сцені в «Чарівній флейті» масонські ритуали. «Чарівна флейта» – це опера в двох актах, прем'єра якої відбулася в 1791 року у Відні. Твір містить серйозну та комедійну частини. Моцарт назвав її «Teutsche Oper», тобто, німецька опера. Кожен розуміє твір по-своєму. Для когось це неймовірна історія кохання, а дехто захоплюється глибоким філософським роздумом про шлях людини у цьому світі. 

У Хмельницькому, з нагоди святкування Дня Європи, відбувся концерт Академічного симфонічного оркестру Хмельницької обласної філармонії. Диригентом виступу був Мирон Юсиповича зі Львова. Захід відбувся на території Молодіжного парку, поблизу міського пляжу. Глядачі мали можливість послухати оперу Вольфганга Амадея Моцарта «Чарівна флейта».

Концерт розпочався о 19:00. На території Молодіжного парку встановили сцену та дерев'яні лавочки. Однак деякі відвідувачі насолоджувалися виступом, відпочиваючи на карематах. Оперу виконували мовою оригіналу – німецькою. Однак перед кожним епізодом слухачам зачитували переклад у віршованій формі. Завдяки цьому присутні могли зрозуміти, про що йдеться у творі.

Фото - Хмельницька міська рада

Classic Open Air Show стає вже доброю традицією, адже дійство відбулося у нашому місті на День Європи вже вдруге. Своїми враженнями від відвідування концерту поділився міський голова Олександр Симчишин. Він зазначив, що це було захоплююче. Хмельничанам концерт просто неба також дуже сподобався.

Дивіться у "Великому довіднику":