Ви є тут

На Хмельницькій АЕС побудують сонячну електростанцію

Яна Мазуренко

Важко уявити наш світ без новітніх технологій чи цифрових приладів. Сучасна людина звикла, що вони користується лампочками розжарення для освітлення, а не свічками, кухонною плитою для приготування їжі, а не парою каміння та вогнем. І можна ще довго й багато говорити про те, чим користуються українці (та що там українці – весь світ), що нового вигадали в ході еволюції і чим відрізняються від печерних людей. Аби вільно користуватися тим, що ми маємо, треба, на перший погляд зовсім трошки – достатню кількість електричної енергії. І чи можете уявити ви, що станеться, якщо цей ресурс вмить зникне? Людство вважатиме таке явище, напевно, кінцем світу.

«Хмельницький» розповість, які ж зміни чекають на місцеве виробництво, яке «виготовлює» цю енергію.

Мовиться про те, що Хмельницька АЕС, у складі якої є два потужні енергоблоки і яка є потрібною та надзвичайно важливою для всієї Західної України (адже її мета покрити дефіцит електричних потужностей в Західному регіоні України) прогресує і незабаром планує побудувати сонячну електростанцію. Такий вид електростанції є дуже економно вигідним, адже електроенергія, яка поширюється в домівки, виготовлятиметься за допомогою природного й, грубо кажучи, невичерпного ресурсу – енергії сонячного випромінювання.

У планах – сонячна електростанція загальною потужністю 12-15 МВт. За даними прес-служби ХАЕС наразі вже розробляється технічно-економічне обґрунтування цього проекту. Точна вартість розроблення самого проекту та власне побудови стане відомою після затвердження цього ж технічно-економічного обґрунтування. Про терміни виконання запланованого розробники теж говоритимуть пізніше.

У фінансовому плані національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом», який був затверджений Кабінетом Міністрів на початку квітня, йдеться про те, що нею передбачено спонсорування кредитними коштами на розробку проектно-кошторисних документів 4,333 мільйонів гривень.

Маємо надію, що зовсім скоро дізнаємося про те, коли ж на Хмельницькій АЕС стануться оновлення.