Ви є тут

Хмельницькі школярі вміють зібрати міні-екскаватор та «добувати» воду з повітря: у місті відбувся конкурс з енергозбереження та енергоефективності

Инна Хананова

Хмельницькі школярі знають, як зробити енергоефективні будинки, «добувати» воду з повітря, підвищувати ефективність сонячних панелей, використовувати сировину сільськогосподарського сектору, зібрати міні-екскаватор та багато іншого. У Хмельницькому відбувся «Подільський відкритий конкурс з енергозбереження та енергоефективності». Як все пройшло, розповість далі «Хмельницький».

За даними МТРК «Місто», «Подільський відкритий конкурс з енергозбереження та енергоефективності» у нашому місті провели вдруге. Захід зібрав школярів, які генерують енергоефективні рішення. Конкурс пройшов у приміщенні Хмельницького національного університету. Протягом двох днів журі конкурсу розглядали та оцінювали надбання школярів та студентів. За словами членів журі, ідею конкурсу з енергозбереження та енергоефективності юні техніки втілили вдало.

Під час конкурсу діти демонстрували різні навички та знання з енергоефективності. Наприклад, 12-річний Ярослав Кирилюк зібрав міні-екскаватор з лінійок та шприців. Хлопчик розповідає, що давно мріяв створити щось своїми руками. І от нарешті йому це вдалося. За словами Ярослава, у збільшеному розмірі його екскаватор міг би працювати на кар'єрі. Одна із учасниць конкурсу Юлія Пізнюр продемонструвала своє бачення того, як подолати проблему нестачі питної води. Дівчина пропонує «добувати» воду з повітря.

У складі журі конкурсу науково-технічних робіт «Енергоефективність у промисловості, сільському, міському та домашньому господарствах» працював відомий громадський активіст, голова правління «Хмельницький молодіжний клуб розвитку», менеджер проектів в Агенція Сталого Розвитку «АСТАР» Степан Кушнір. Про це він розповів на своїй сторінці у соцмережі. Степан Кушнір приємно вражений тим, що діти знають, як впроваджувати енергоефективні рішення у життя та цікавляться питаннями енергозбереження.

Дивіться у "Великому довіднику":