Ви є тут

У Хмельницькому проведуть фестиваль джазової музики

Инна Хананова

Цієї весни на хмельничан очікує безліч цікавих культурних заходів. Одним із таких буде джазовий фестиваль. Хто стане його учасниками, дізнавався «Хмельницький».

Весна - це прекрасна пора року для проведення різноманітних фестивалів. Вже у травні в Хмельницькому розпочнеться фестивальний сезон. На хмельничан чекатиме грандіозна музична подія – фестиваль джазової музики «Джаз Фест Поділля». Відвідувачі заходу матимуть нагоду у фестивальному форматі ознайомитися з різноманітними стилями якісної української джазової музики. Зокрема, глядачі зможуть оцінити джазові стандарти та ексклюзивну авторську музику. Виконавці представлять новаторські альтернативні течії джазу, а також свінг і хіп-хоп у джазовому звучанні. Глядачі отримають прекрасні емоції та гарний настрій.

Взагалі джаз як вид музичного мистецтва виник на межі ХІХ-ХХ століть, у США. Джаз виник як поєднання декількох музичних культур і національних традицій.  Згодом він набув великої популярності. Характерними рисами музичної мови джазу стали імпровізація та поліритмія. Одним із найбільш відомих джазових музикантів був Луї Армстронг. Його також називають «Королем джазу». Творчість Луї Армстронга зробила великий внесок у розвиток музики ХХ століття.

Управління культури і туризму міської ради повідомляє, що у Хмельницькому очікують на приїзд та виступи таких яскравих джазових музикантів: Бенд Богдана Кравчука з Києва, Квартет Олексія Пєтухова з Одеси, етно-джаз тріо «KoloYolo» з Києва, shout-swing гурт «The Hypnotunez» з Вінниці, Julinoza з Одеси, ТНМК з програмою «Джаззі» з Києва. Крім того, ще тривають перемовини з іншими музикантами.

Отже, протягом 11-12 травня, на майданчиках біля кінотеатру ім. Шевченка та біля ТРЦ «Оазис», триватиме фестиваль джазової музики «Джаз Фест Поділля».

Може бути цікаво: