Ви є тут

Щоб вступити на державну службу, потрібно вільно володіти Державною мовою. Де в Хмельницькому отримати сертифікат?

Olga Voichenko

Щоб влаштуватись на державну службу українцям стало ще тяжче. Щоразу наша рідна мова вдосконалюється та оновлюється. Створюються нові правописи. Для того, щоб піти на службу, потрібно дістати підручники та оновити свої знання державно - законодавчої та ділової мови. 

Відтепер, щоб стати держслужбовцем, усі громадяни України  будуть змушені пройти тест на знання української мови.  Атестація  проходитиме в двох етапах: усній формі (ділова розмова), письмова форма – тестове завдання та переказ.

Кабінетом Міністрів України прийнято від 26. Квітня 2017. №201 «Про організацію проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою».

Особам, що мають такі документи: про загальну середню освіту до 2000 року з оцінкою «5»;  про загальну середню освіту видані після 2000 року з не меншим балом «10»; з дипломом молодшого бакалавра, спеціаліста, магістра з оцінкою «відмінно» з українською мовою вільне володіння державною мовою підтверджується.

Де можна пройти тестування розповість "Хмельницький". Тестування проводять такі вищі навчальні заклади:

  • Хмельницький Національний Університет (600 грн. перше тестування в цьому році 26.01.18),
  • Хмельницький Університет Управління та Права (450 грн. 31 січня ), 
  • Подільський Державний аграрно–технічний Університет (650 грн, дату потрібно уточнювати ).

Атестація проводиться в міру необхідності, але не рідше одного разу на місяць. Прийняття заяв закінчується за добу, до дати тестування.

Є безліч сайтів, де можна пройти інтерактивне – он-лайн тестування законодавства і знання державної мови та спробувати свої можливості.

Та чи є прозорість та ефективність цього тестування. Люди, які прагнуть до державної служби і так йдуть на мінімальну зарплату. Та ще за свої кошти потрібно здавати тестування державної мови, це ще за умови, якщо з першого разу все буде на відмінно.

Дивіться у "Великому довіднику":