Ви є тут

Якого компромісу набуде влада з людьми та власниками транспортних засобів?

Olga Voichenko

Досі залишається наболілим питання щодо пасажирських перевезень в Хмельницькому. 12 січня 2018 відбудеться  засідання робочої групи для розгляду звернень з питань пасажирських перевезень, та врегулювання конфліктних та кризових ситуацій на транспорті та оптимізації внутрішньообласної мережі автобусних маршрутів загального користування. Поки ще не відомо, до якої все ж таки згоди дійде влада та громада.

Нагадаємо, що маршрутки, автобуси та тролейбуси їздять за новою схемою з 27 грудня 2017 року. Деякі маршрути було змінено або взагалі скасовано. З власниками маршрутних транспортів було заключні  нові угоди на термін 3 місяці, 1 рік та 5 років.

Проте, не всі  мешканці Хмельницького задоволені новими змінами. Ще в серпні місяці 2017 на засіданні люди обурювались та відстоювали свої маршрути. На засіданні виступив хмельничанин і описав конфлікт в певному трикутнику «Влада- перевізник - пасажири». У пасажирів та перевізників одна ціль, а влада виступає з протилежними пропозиціями, які поки нікого не влаштовують. Хмельничани пропонували зібратися на обговорення мікрорайонами, і ніхто не був готовий до таких змін. Усі сподівались, що маршрути залишаться, лише відбудуться зміни та додаткові маршрути.

У 2018 році планувалось максимально розвантажити центр та вул. Шевченка. Малогабаритні маршрути пустити по віддалених мікрорайонах, а перевізників автобусів та тролейбусів на центральні вулиці. До речі, прописані чіткі вимоги щодо музики, реклами, зовнішнього вигляду водія. Транспорт має зупинятися виключно на зупинках. Розмови та паління, безпідставні відмови у пільговому проїзді заборонено. Але реформи завжди тяжкий та затяжний процес, тому сподіваємось, що всі однин одного почують та дійдуть спільного компромісу.