Ви є тут

Хмельничан закликають залишати ялинки поблизу баків, а не викидати у смітник

Инна Хананова

Головною атрибутикою святкування Нового року є ялинка. А після завершення свят люди просто викидають деревця на смітник. Але лісові красуні належать до  великогабаритних відходів, які потім можна переробити.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», хмельничанам розповіли, що потрібно робити з новорічною атрибутикою. Місцевих мешканців закликають залишати ялинки біля сміттєвих баків, а не всередині них. Ялинки належать до великогабаритних відходів, а не до звичаних побутових. Крім того, ялинки у Хмельницькому переробляють на паливо. Спеціальна машина подрібнює їх на полігоні твердих побутових відходів.

Головний спеціаліст управління екології та контролю за благоустроєм міста Лілія Габлюк розповіла, що ялинки залишають не у спеціально відведених місцях. Дуже часто ялинки просто викидають з балкону, залишають посеред двору, на тротуарах. Лілія Габлюк закликає хмельничан свідомо поставитися до цього питання та залишати деревця біля сміттєвих контейнерів.

На порушників благоустрою складають протоколи. Адміністративна комісія визначає суму штрафу. Нагадаємо, що недавно на місцях стихійних сміттєзвалищ встановили камери відеоспостереження. Таким чином, хмельницькі комунальники прагнуть радикально вплинути на тих, хто смітить на вулицях міста. Одна з камер відеонагляду розташована на розі вулиць Пересипкіна та провулку Козацького. В онлайн режимі слідкують за людьми, які порушують правила благоустрою та викидають непотріб будь-де. Їм виписують протоколи та надсилають їх поштою. Насправді таких людей, які не бажають викидати сміття у баки, багато. Дуже часто контейнери стоять порожні, а біля них лежать відходи, залишки їжі тощо. Але є такі хмельничани, які відповідально ставляться до цього та намагаються зробити рідне місто чистішим. 

Вулиці, що згадуються: