На Хмельниччині утворили чотирикілометрову екологічну стежку

Ви є тут

Mariya Panasiyk

Голубі озера - це штучні водойми, вони знаходяться на 11 кілометрів на північний захід від міста Славути. До їх складу входить каскад із п'яти озер. Створились озера на місці вже випрацюваних торфових кар'єрів. Озера входять до складу гідрологічного заказника - «Голубе озеро».  

В межах гідрологічного заказника «Голубе озеро» було створено  екологічну стежину «Перлина Славутчини». Відтепер учні цього регіону, а також усі бажаючі з усієї України, які мають бажання оздоровитися і просто відпочити в цій прекрасній місцевості,  мають можливість приїхати на Полісся і пізнати неповторність флори, фауни і всіх ландшафтного барв цієї місцевості.

Як повідомляє «Хмельницький», створено пішохідний маршрут відстань якого 3,8 кілометра вздовж лівого берега Голубого озера, там зробили 11 оглядових зупинок. Вчені Національного природного парку «Мале Полісся», які запропонували  створення даної екостежки, розповідають про надзвичайно важливу виховну роль такого екомаршруту.

Було розроблено і підготовлено інформаційні брошури про екостежину. Поширили їх в навчальних закладах нашої області. Планують розпочати активну екскурсійну діяльність, щоб залучити максимально велику кількість дітей до екологічного виховання.

Допомогу в облаштуванні екомаршруту надавали небайдужі до такої справи меценати. Парк «Мале Полісся» був створений   2013 році. Він знаходиться на території Ізяславського та Славутського районів Хмельницької області, загальна площа 8762,7 га. Саме тут унікальна рослинність, соснові ліси, криштально чисті озера та болота різних типів. Всі охочі можуть відвідати заповідні місця і насолодитись красою і спокоєм тамтешньої природи.