Ви є тут

Хмельницький потрапив до четвірки обласних центрів з найчистішим повітрям

Mariya Panasiyk

Втішна новина для жителів Хмельницького. Ми опинились в четвірці обласних центрів з найчистішим повітрям.

Чому така проста річ як свіже і чисте повітря є надзвичайно важливим для нашого здоров’я. Тому що, наш організм не може нормально функціонувати, коли повітря є забрудненим. Щоб всі системи добре працювали, просто необхідне чисте повітря, тоді клітини отримають необхідну кількість кисню і ми зможемо бути в гарній фізичній формі і не будемо нарікати на стан здоров’я.

Як повідомляє "Хмельницький" багато великих міст України з високою часткою промисловості, за дослідженням екологів, практично задихаються від забрудненого повітря. Надзвичайно висока забрудненість повітря спостерігається в Донецьку, Маріуполі, Дніпрі, Макіївці  і Запоріжжі. За останні роки там відмічають найвищі показники смертності від  інсульту, інфаркту та хвороб кровоносної системи. Саме через високий рівень забрудненості повітря, яким дихають мешканці цих міст, має місце така сумна статистика.

Переможцем антирейтингу стала наша столиця. За останні 10 років в Києві було вирубано  4 тисячі гектарів дерев, що не могло не вплинути на якість повітря.Число автотранспорту з кожним роком стає все вищим. Якщо колись Київ міг пишатись званням найзеленішої столиці Європи, за результатами досліджень, то зараз  вже майже немає місць з чистим повітрям.

Проте, екологи виділили кілька міст України, в яких повітря можна назвати курортним. На повні груди можна дихати в Тернополі, Сумах, Львові та Хмельницькому. Екологи розповідають, що ситуація в цих містах теж не ідеальна. Але порівнявши з іншими містами — відмінна.

Природа Хмельниччини - багата, різноманітна і щедра. Давайте берегти її разом.