Туристичний центр та освіта майбутнього: у Хмельницькому планують впроваджувати інтерактивні технології у кілька галузей

Ви є тут

Инна Хананова

Хмельницький може стати містом інновацій. Інтерактивні технології будуть втілювати у декілька галузей міста. Фахівці Агенції розвитку міста планують залучити кошти на реалізацію ідей з фондів ЄС.

Як повідомляє «Хмельницький» з посиланням на МТРК «Місто», незабаром Хмельницький може стати ближче до набуття статусу міста інновацій та можливостей. Над цим наразі активно працюють експерти з Агенції розвитку міста. Хмельницькі фахівці розробили три проекти на грантові конкурси від фондів ЄС. Вони спрямовані на впровадження інноваційних технологій в різних сферах. Саме завдяки інтерактивним технологіям Хмельницький планують зробити туристично-логістичним хабом.

За грантові кошти передбачається створити інформаційно-туристичний центр та встановити у різних мікрорайонах міста, зокрема біля залізничного та автовокзалів, спеціальні електронні бокси. За словами директора Агенції розвитку міста Лесі Герасимчук, ці бокси будуть схожі на ті, які використовують для платіжних систем. Людина зможе використовувати їх для того, щоб за допомогою мапи дізнатися напрямок руху до певного туристичного об'єкту.

Другий проект передбачає повну реставрацію музею історії міста. За кошти фондів ЄС хочуть зробити у цьому закладі інтерактивні експозиції. Звичайні виставкові матеріали поєднають з сучасними технологіями. Завдяки цьому відвідування музею стане більш цікавішим. У міській раді вже виділили кошти на внутрішній ремонт музею.

Метою третього проекту є впровадження освіти майбутнього. Місцеві навчальні заклади наразі не здійснюють підготовку тих спеціалістів, яких потребує час. Тому на базі одного із училищ міста за грантові кошти планують навчати фахівців у тепличну галузь. Адже таких спеціалістів зараз дуже бракує в аграрній сфері області.

Конкурсне журі в ЄС буде вирішувати, на які ідеї Агенції розвитку міста буде виділено грантові кошти.