«Купальська ніч – чарівна ніч...»: у парку ім. М. Чекмана святкували Івана Купала

Ви є тут

Инна Хананова

Вчора, 6 липня, у парку ім. М. Чекмана, пройшли святкові заходи «Купальська ніч – чарівна ніч…» з нагоди відзначення Івана Купала. Дівчата плели віночки та водили хороводи. Також усі присутні могли послухати виступ групи «Синтез DNK».

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради, вчора хмельничани завітали до парку ім. М. Чекмана, щоб відзначити народне свято Івана Купала. На майданчику біля зоокуточку зібралися і дорослі, і діти. Тут облаштували невеличку сцену. Звідти лунали фольклорні пісні. Біля річки встановили цікаву фотозону. Тут розмістили гарні квіти і свічки. Тому усі бажаючі могли зробити чудові фотографії на згадку про свято.

Начальник управління культури і туризму Артем  Ромасюков розповів, що для свята підготували необхідну кількість квітів та різноманітних трав, щоб усі охочі могли сплести віночок.

Концертна програма розпочалася о 18:00 з виступу Хмельницького муніципального естрадно-духового оркестру. Далі о 19:00 усі присутні мали нагоду побачити театралізоване дійство «Купальські дива». Тут були і Русалки, і Морени, які виходили з водойми. Усе це створювало святкову атмосферу. Дівчатка вчилися плести віночки з квітів та різних трав. Вважається також, що саме на Івана Купала трави набувають цілющих та лікувальних властивостей. Крім того, хмельничани могли придбати на невеличкому ярмарку вироби народного мистецтва. Зокрема, майстри пропонували ляльки-мотанки та оригінальні вироби з дерева. Потім святкові заходи продовжились концертно-ігровою програмою «Ясне-красне Купало».  Також для всіх лунали пісні хмельницького рок-гурту «Синтез DNK».

Загалом свято пройшло насичено, цікаво та активно. Усі присутні могли відчути атмосферу давніх традицій та звичаїв, а також просто гарно провести час з друзями та близькими.