Хмельничани можуть оплатити проїзд у тролейбусі за допомогою смартфону

Ви є тут

Инна Хананова

Тепер хмельничани зможуть оплатити проїзд у громадському транспорті за допомогою смартфону, просканувавши QR-код.

Як повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу Хмельницької міської ради, у місті офіційно представили нову систему оплати проїзду у тролейбусах за допомогою QR-коду. Таке нововведення стало доступним в усіх хмельницьких тролейбусах.

Електронний квиток вже протягом двох тижнів діє на всіх маршрутах тролейбусів. Міський голова Олександр Симчишин, директор «Електротрансу» Віктор Паламарчук та керівництво Приватбанку Юрій Браніцький та Віталій Якубовський першими протестували роботу сучасної системи безготівкового розрахунку.

Міський голова Олександр Симчишин зазначив, що така нова система оплати проїзду за допомогою смартфону дуже зручна та вигідна, особливо для молоді.

«Електронний квиток – це, безумовно, крок у майбутнє. Найголовніше – це комфорт для наших пасажирів. Сучасній молоді значно зручніше оплатити проїзд через смартфон, ніж розраховуватися готівкою. Також такий вид оплати не передбачає контакту кондуктора з готівкою, а це гарантує, що не буде жодних зловживань з цими коштами», – підкреслив Олександр Симчишин.

За словами директора Південно-Західного регіонального управління Приватбанку Юрія Браніцького, Хмельницький став десятим містом в Україні, де для проїзду у тролейбусі потрібно сканувати QR-код. Вперше нова система безготівкового розрахунку почала діяти у Львові, потім – у Херсоні, Дніпрі, Івано-Франківську, Чернігові, Конотопі, Білій Церкві, Сумах, Запоріжжі. А тепер і хмельничани зможуть швидко та просто користуватися таким нововведенням. 

Для того, щоб скористуватися новою послугою, потрібно відсканувати за допомогою мобільного додатку Приват24 QR-код, який знаходиться на спеціальних стікерах у тролейбусах. Потім слід підтвердити проплату. А через кілька секунд на екрані смартфона з'явиться електронний квиток. Після цього його треба пред'явити кондуктору. Загалом такий процес оплати проїзду за допомогою смартфона займає близько 40 секунд. Тобто це дуже зручно та швидко.

«У кожному тролейбусі розміщено по 5-6 плакатів з QR-кодами. Вони дозволять нам чітко відслідкувати кількість пасажирів, що користується таким видом оплати проїзду, побачити, на яких маршрутах він є популярнішим тощо. У тестовому режимі система уже деякий час працює і популярність її зростає», - розповів начальник КП «Електротранс» Віктор Паламарчук.

На електронному квитку зображується номер тролейбуса, дата та час оплати за проїзд. Це дасть змогу уникнути зловживання коштами кондуктором. Крім того, перевізники зможуть дізнатися точну кількість пасажирів тролейбусів, їхній вік, стать та як вони оцінюють якість послуг.

Працівники «Електротрансу» пройшли відповідне навчання для того, щоб у разі потреби допомогти місцевим мешканцям правильно скористуватися новою послугою та оплатити проїзд.

Зазначимо, що нововведення не є обов'язковим для проїзду у громадському транспорті, оскільки не всі пасажири користуються смартфонами. Тому будуть одночасно діяти готівкова та безготівкова форми розрахунку за проїзд.