У Хмельницькому з'являться багаторівневі парковки

Ви є тут

оновлено
Инна Хананова

Весною, на Форумі економічного розвитку «Ринок інновацій та можливостей», міський голова Олександр Симчишин, представив громадськості 10 проектів, для реалізації яких шукатимуть інвесторів. Одним із таких проектів є «Будівництво багатоповерхових парковок».

«Хмельницький» нагадує, що 27 квітня, у театрі ім. М. Старицького, відбувся Перший щорічний Форум економічного розвитку. Під час заходу Олександр Симчишин презентував усім присутнім один з десяти проектів, який має назву «Будівництво багатоповерхових парковок».

Зазначимо, що кожного року у місті збільшується кількість автомобілів. Крім того, у Хмельницькому активно будують різноманітні бізнес-центри, торгово-розважальні заклади та багатоповерхові будинки. Внаслідок цього виникає дефіцит місць для парковок. Саме тому вирішенням цієї проблеми є зведення багатоповерхових парковок. Таким чином, будуть раціональніше використовуватися міські землі, транспорт, зменшиться негативний вплив на довкілля тощо.

Відповідно до проекту будуть побудовані багатоповерхові парковки. Вони будуть складатися з металевого каркаса. Для того, щоб максимально гармонійно поєднати парковки з міським пейзажем, каркас покриватимуть різними оздоблювальними матеріалами. 

Проект «Будівництво багатоповерхових парковок» сприятиме:

  • гармонізації правил дорожнього руху відповідно до світових стандартів;
  • дотриманню відповідних норм паркування у нових будинках;
  • зведенню багатоповерхових автостоянок та необхідних сервісів неподалік торгових районів;
  • реорганізації стоянок на вулицях. Це підтримає короткострокове паркування для клієнтів закладів, підприємства та магазинів;
  • поліпшенню функціонування громадського транспорту.

Для реалізації проекту будуть шукати приватного інвестора. Він буде визначати необхідний обсяг інвестицій.

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин анонсував проектування багаторівневих парковок у центрі міста у 2018 році. Про це вчора, 20 грудня, мер міста він заявив у рамках свого звіту на телеканалі «Ексклюзив».

Олександр Симчишин зауважив, що перші проекти багаторівневих парковок планується презентувати вже наступного року. Наразі для втілення проекту розглядаються вулиці Прибузька і Староміська. Тут планують знайти вільні земельні ділянки під спорудження чотирирівневих парковок: один поверх має йти під землю, решта – над землею.

«Перш ніж заборонити паркування автівок на дорогах центральної частини обласного центру, необхідно запропонувати альтернативу. Перші проекти багаторівневих парковок зможемо презентувати вже наступного року. Активно розглядаємо вулиці Прибузька і Староміська», – зазначив Олександр Симчишин.

Міський голова наголосив, що Хмельницький потребує три багаторівневі парковки у центральній частині.