Ви є тут

У Хмельницькому з'являться багаторівневі парковки

оновлено
Инна Хананова

Весною, на Форумі економічного розвитку «Ринок інновацій та можливостей», міський голова Олександр Симчишин, представив громадськості 10 проектів, для реалізації яких шукатимуть інвесторів. Одним із таких проектів є «Будівництво багатоповерхових парковок».

«Хмельницький» нагадує, що 27 квітня, у театрі ім. М. Старицького, відбувся Перший щорічний Форум економічного розвитку. Під час заходу Олександр Симчишин презентував усім присутнім один з десяти проектів, який має назву «Будівництво багатоповерхових парковок».

Зазначимо, що кожного року у місті збільшується кількість автомобілів. Крім того, у Хмельницькому активно будують різноманітні бізнес-центри, торгово-розважальні заклади та багатоповерхові будинки. Внаслідок цього виникає дефіцит місць для парковок. Саме тому вирішенням цієї проблеми є зведення багатоповерхових парковок. Таким чином, будуть раціональніше використовуватися міські землі, транспорт, зменшиться негативний вплив на довкілля тощо.

Відповідно до проекту будуть побудовані багатоповерхові парковки. Вони будуть складатися з металевого каркаса. Для того, щоб максимально гармонійно поєднати парковки з міським пейзажем, каркас покриватимуть різними оздоблювальними матеріалами. 

Проект «Будівництво багатоповерхових парковок» сприятиме:

  • гармонізації правил дорожнього руху відповідно до світових стандартів;
  • дотриманню відповідних норм паркування у нових будинках;
  • зведенню багатоповерхових автостоянок та необхідних сервісів неподалік торгових районів;
  • реорганізації стоянок на вулицях. Це підтримає короткострокове паркування для клієнтів закладів, підприємства та магазинів;
  • поліпшенню функціонування громадського транспорту.

Для реалізації проекту будуть шукати приватного інвестора. Він буде визначати необхідний обсяг інвестицій.

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин анонсував проектування багаторівневих парковок у центрі міста у 2018 році. Про це вчора, 20 грудня, мер міста він заявив у рамках свого звіту на телеканалі «Ексклюзив».

Олександр Симчишин зауважив, що перші проекти багаторівневих парковок планується презентувати вже наступного року. Наразі для втілення проекту розглядаються вулиці Прибузька і Староміська. Тут планують знайти вільні земельні ділянки під спорудження чотирирівневих парковок: один поверх має йти під землю, решта – над землею.

«Перш ніж заборонити паркування автівок на дорогах центральної частини обласного центру, необхідно запропонувати альтернативу. Перші проекти багаторівневих парковок зможемо презентувати вже наступного року. Активно розглядаємо вулиці Прибузька і Староміська», – зазначив Олександр Симчишин.

Міський голова наголосив, що Хмельницький потребує три багаторівневі парковки у центральній частині.