Ви є тут

Підприємство занепало? Ліквідуй з розумом!

12.02.2019
Підприємство занепало? Ліквідуй з розумом!

Коли амбітна та цілеспрямована людина береться за початок певної справи, вона, звісно, хоче, аби це створене підприємство приносило прибуток і було успішним. Однак навіть найбільш "активного" підприємця може згодом чекати занепад навіть у найневідповідніший для цього момент. Причини для цього можуть бути найрізноманітніші, починаючи від економічної ситуації в державі загалом і завершуючи власними, навіть "дрібними" помилками при веденні своєї справи. Далебі, трапляються ситуації, коли і від самого підприємця нічого не залежить: темпи розвитку бізнесу та висока конкурентність можуть зробити своє. 

Що тоді залишається робити підприємцю? Звісно, потрібно "взяти себе в руки" і грамотно взятися за правильну ліквідацію підприємств. Для власників бізнесу надзвичайно важливо подбати про те, щоб ліквідація підприємств відбулася успішно. 

Якщо ж ви - людина "чутлива" до поразок і важко переживаєте занепад підприємства, то варто звернутися до спеціалістів. Сьогодні є люди, які готові допомогти вам грамотно закрити справу і не залишити "хвостів" за собою. До прикладу, на сайті imlux.com.ua працюють спеціалісти, які добре знають, що вам потрібно робити саме в вашій ситуації. 

Ліквідуємо підприємство: покрокова інструкція

Як і будь-яка інша справа, ліквідація підприємств має свій алгоритм дій, після ретельного дотримання якого ваш бізнес можна закрити швидко та просто. Сьогодні ми розкажемо вам про декілька основних моментів при ліквідації підприємств. 

  1. Перший і головний крок: потрібно визнати, що підприємство занепало і потребує ліквідації. Прийняття ситуації - найважче, але найбільш допоміжне рішення. 
  2. Залучення спеціальних органів для проведення цілої низки перевірок на підприємстві. Це потрібно робити як на старті своєї справи, так і під час "виходу з гри", адже все, що на папері, завжди вважається дійсним. 
  3. Закриття рахунків. Це один з найперших кроків при ліквідації, .адже "замороження" рахунків означає фактичне припинення роботи. 
  4. Оцінка активів. Якщо у вас підприємство "розрослося" до достатньо великих масштабів, то оцінка активів може зайняти досить багато часу. Однак, якщо залучити спеціалістів, справа пройде швидко та "безболісно". 
  5. Звільнення працівників. З точки зору людської психології достатньо важкий крок, адже звільнити потрібно всіх, навіть тих, хто працював чесно та наполегливо. В цей момент рішення потрібно приймати швидко та без зайвих розмов. 
  6. Розрахунки з кредиторами. На цьому етапі треба бути хорошим фінансистом і вміти ретельно простежити за всіма грошовими "витоками". 
  7. Продаж активів. Ця справа може тривати досить довго, однак за умов хорошої конкурентності покупець на активи знайдеться гарантовано швидко. Знову ж таки, є спеціалісти, які можуть допомогти вам вирішити це ефективно. 
  8. Відправлення документації в архів. Уся зібрана напередодні документація має підтверджувати припинення роботи підприємства, тому потрібно уважно прослідкувати, щоб не забути про якийсь важливий "папірець".
  9. Отримання повідомлення про закриття підприємства. 

Закриваючи свою справу, не падайте духом: пам'ятайте, що ми вчимося на власних помилках, і лише падаючи можемо зрозуміти те, що ми робили неправильно минулого разу.