Ви є тут

Наркозалежність і її ознаки

06.12.2018

Питання наркозалежності завжди стояло дуже гостро, адже це велика суспільна проблема. До залежності від наркотичних речовин схильна практично будь-яка людина, ця проблема не вибирає людей за статусом або матеріальним становищем. Список наркотичних речовин досить великий і постійно поповнюється новими назвами, виведеними синтетично.

Наркозалежність руйнує не тільки здоров'я, а й цілі життя, тому дуже важливо боротися з нею. Як і будь-яка хвороба, наркоманія має свої симптоми і ознаки, дізнатися про лікування яких можна на сайті клінік або спеціалізованих медичних установ.

Як визначити наркозалежного?

Проблема залежності від наркотиків, так чи інакше, завжди зачіпає життя близьких людей хворого. Це може бути, як і психоемоційний вплив, так і безпосередньо фінансовий. Якщо ви підозрюєте, що хтось із ваших знайомих схильний до цієї залежності, необхідно придивитися і проаналізувати його поведінку.

Поведінкові зміни

До таких змін відносять всі зміни в поведінці і соціальному житті, а саме:

  • Різкі зміни настрою. Наркотичні речовини впливають на емоційний стан людини. Прийом наркотиків є причиною спалахів гніву, раптового сміху або категоричної апатії.
  • Віддалення від раніше близьких людей. Змінюючи свої звички і спосіб життя, людина автоматично стає далекою від колись рідних людей, адже вони не можуть їй забезпечити те, що потрібно їй зараз.
  • Коливання активності людини. Наркотичні речовини витрачають ресурси людського організму, впливають на її здоров'я, від цього у залежного може часто спостерігатися млявість і занепад сил, які, так само різко можуть зміниться бадьорістю і активністю.

Фізіологічні зміни

До цього типу симптомів відносять всі зміни в зовнішності і здоров'я:

  • Нездоровий колір шкіри. Обличчя наркозалежної людини стає блідим і землистим, нерідко з'являються висипання або інші шкірні захворювання.
  • Зниження ваги. Наркотики впливають на всі системи організму, в тому числі і на травну систему.
  • Звуження або розширення зіниць. Даний симптом можна помітити, тільки коли людина «під кайфом».
  • Сліди від уколів. Деякі речовини вносяться в організм за допомогою ін'єкцій, від цього на венах утворюються синці і сліди.

Всі симптоми наркозалежності можна також віднести і до інших хвороб, тому дуже важливо спочатку переконатися в здогадах, щоб не підірвати довіру залежного. Адже, тільки довіряючи вам, людина погодиться на допомогу.