Ви є тут

Як здійснити порізку ДСП в домашніх умовах?

11.07.2018

Досить часто хазяйновиті чоловіки зустрічаються з потребою розпилу ДСП. Наприклад ви вирішили зробити якісь незатійливі меблі, або ж потрібно обшити стіни відповідними панелями, в обох випадках прийдеться пиляти ДСП. Розпиляти ДСП нескладно, але розпиляти його ідеально рівно і без будь-яких сколів – завдання не з простих. Звичайно ж можна звернутися до спеціальних майстерень, де за певну плату вам розпиляють все, що завгодно і це матиме ідеальний вигляд. Схожих майстерень дуже багато, варто ввести в пошуковику порізка дсп Львів чи Хмельницький чи будь-яке інше місто і перед вами буде чимало варіантів, обираєте будь-який зручний. Та якщо ви принципово звикли робити все самостійно, і не бажаєте платити гроші за те, з чим на вашу думку легко впораєтесь самостійно, то ось декілька порад, як зробити домашню порізку максимально вдало.

Правила, котрих варто дотримуватися при розкрої ДСП:

  • Потрібно облаштувати зручну робочу поверхню. Порізку ДСП варто проводити на твердій рівні поверхні. Це може бути стіл або ж два однакових столи, якщо панель великих розмірів;
  • Щоб не було сколів варто наклеїти спеціальний скотч на всю лінію розрізу, цей скотч втримає край ламінованого шару;
  • Якщо ви пиляєте ручною пилкою, то варто попередньо добре її заточити;
  • Якщо ви працюєте електролобзиком, то попередньо варто прорізати лінію гострим ножем, також лобзик потрібно ввімкнути на максимальну швидкість;
  • Лобзик варто що є сили притискати до поверхні котру ви пиляєте.

Якщо ви дотримаєтесь цих порад, то є ймовірність зробити цей процес максимально вдало. Проте є і великий ризик все ж таки отримати в результаті декілька сколів.

Порізка в спеціалізованій майстерні

Звичайно, що в майстернях вам розріжуть ДСП ідеально рівно і виріжуть будь-яку форму. Тут для цього є спеціальні верстати, котрі виключають можливість будь-яких сколів чи нерівностей. За допомогою цих верстатів процес порізки максимально точний і швидкий.

Всього є два види верстатів: вертикальні і горизонтальні.

Також інколи доводиться пиляти і інші матеріали, такі як МДФ чи ДВП. Рекомендації щодо розпилу цих матеріалів дещо відрізняються від вищеперелічених але їх теж реально порізати в домашніх умовах. Проте якщо ви аматор, у вас немає необхідних інструментів, ви дуже рідко виконуєте схожу роботу, а порізати матеріал потрібно рівно і якісно, то краще звернутися до професіоналів. Ціна за порізку не така вже й велика, але це добряче зекономить ваш час і убезпечить від псування матеріалів.