Ви є тут

Помилки при роботі з банкоматом, які можуть привести до неприємностей

04.07.2018

Безперечно, всі ми знаємо помилки, які не можна здійснювати при роботі з банкоматом, але щодня їх повторюємо, зовсім не замислюючись про свою безпеку. Фінансові фахівці компанії Глобал Кредит нагадують, про що потрібно пам'ятати при роботі з банкоматом.

Зняття грошей в сумнівних місцях

Банкомати не охороняють. Шахраї з легкістю встановлюють на них скімери, за допомогою яких потім крадуть гроші. У торгових центрах теж існує ризик, але там надійніше. Найбезпечнішим місцем вважається банківське відділення. Там присутня служба охорони і стоять камери спостереження.

Потрібно оглянути банкомат перед зняттям грошей

У такій ситуації всі гроші можуть стати легкою здобиччю шахраїв. Особливо, якщо переводити картку в невідповідному для цього місці. Перевірте картоприймач і клавіатуру на наявність сторонніх предметів. Уважно подивіться, чи немає на банкоматі мікрокамер, які спрямовані на клавіатуру. Шахраї використовують такі хитрощі, як прикріплене дзеркальце. Що стоїть позаду людина має можливість переглядати всі ваші дії. При введенні ПІН-коду, прикривайте клавіатуру.

Сторонні люди не повинні стояти занадто близько

Якщо стоїть позаду людина вона може з легкістю дізнатися ваш код. Попросіть стоячих ззаду відійти.

З легкістю погоджуємося на допомогу сторонніх 

Біля банкоматів можуть знаходитися авантюристи. Заплутався в кнопках, не те натиснув, банкомат завис. Ситуація всім знайома. Якщо з'явилися проблеми - звертайтеся до співробітника банку або телефонуйте на гарячу лінію. Ні в якому разі не погоджуйтеся на допомогу сторонніх осіб.

Доступ стороннім в пункти самообслуговування

Багато банків мають цілодобові пункти самообслуговування. Потрапити в них можуть тільки власники платіжних карт. Під час проведення операції, в такому пункті може перебувати тільки один чоловік. Ніхто з нас не може бути впевнений в тому, що поруч з нами знаходиться порядна людина. Тому не піддавайтеся на прохання, і не пускайте в такі пункти сторонніх осіб.

Чеки потрібно зберігати

Помилятися властиво всім. Термінали і банкомати - не виняток. Ще не переконаєшся в тому, що операція пройшла, чек викидати не варто. Це документ, який можна використовувати як доказ.

Вицвітання чеків з банкоматів

Згодом фарба на чеку вицвітає, документ перетворюється в білий папірець. Це відбувається з тієї причини, що для чеків використовують термобумагу. Вона покрита таким спеціальним барвником, який має властивість проявлятися тільки при нагріванні. Через деякий час, барвник набуває свою первісну форму. Тому, якщо чек необхідно зберегти, його потрібно сфотографувати або відсканувати.

Приватні походи до банкомату

Звичайно, якщо необхідно зняти готівку, тоді іншого виходу у нас просто немає. Але зараз технологічний прогрес настільки досконалий, що кожен банк має мобільний додаток. Ось з його допомогою і можна зробити різні платіжні операції. Малоймовірно, що ви попрощаєтеся зі своїми грошима на сайті банку, а ось дуже часті візити до банкомату можуть цьому посприяти.

Залишена карта і забутий пін-код

Вивчіть ПІН-код своєї картки раз і назавжди, як дату свого народження. Після трьох невдалих спроб, банк, піклуючись про ваші гроші, заблокує картку. Після такої процедури необхідно буде йти в відділення для отримання нової. Вилучати картку з картоприймача необхідно відразу після її повернення, а гроші вже перераховувати потім. Якщо сповільнитесь, банкомат вирішить, що ви пішли і забере картку назад.

Глобал Кредит - кредити онлайн з поганою кредитною історією.