Ви є тут

Як самостійно зробити очищення каналізації, при її забитті

11.03.2018

Чи не кожен господар приватного будинку, та й квартири, хоч раз зустрічався з такою проблемою, як забиття каналізаційних труб. Вода повільно стікає в раковину, або ж не хоче стікати зовсім.

Звичайно, що бувають і зовсім критичні випадки, коли без допомоги спеціальних служб, просто не обійтися. В більшості великих міст, є служби, як наприклад  Монтаж_Тех_Сервіс https://mtservice.kiev.ua/prochistka-kanalizacii/ochistka-kanalizacii/ у Києві, котрі приїдуть негайно за викликом і зроблять повну очистку каналізації.

До речі вищезгадана компанія Монтаж_Тех_Сервіс, працює цілодобово, що є дуже зручним, адже різноманітні неприємні несподіванки з каналізацією, можуть трапитися в будь-який час і довго чекати інколи, просто неможливо.

Але якщо ситуація, не є такою критичною, то можливо за допомогою декількох порад, ви зможете впоратися самостійно.

Декілька способів очистити каналізаційні труби самостійно:

Кип’яток, хімічні препарати, очистка сифону

Якщо засмітилася каналізаційна труба, що веде до кухонної раковини, то ймовірно там просто назбиралося багато жиру. Варто спробувати декілька разів залити в раковину багато окропу і трішки почекати.

На сьогоднішній день, також є чимало спеціальних хімічних препаратів, здатних усунути засмічення в трубах. Такі препарати, варто лише залити в каналізаційну трубу і чекати потрібної хімічної реакції. Єдина засторога, це уникати потрапляння препарату на оголені частини тіла, адже багато з них містять різноманітну кислоту. Загалом перед використанням, потрібно детально прочитати інструкцію.

Також, інколи досить дієвим  є очистка сифона, по іншому його називають пропускним коліном. Нічого складного в цьому нема, варто лише акуратно розібрати конструкцію під раковиною в котрій не стікає вода і почистити її від бруду.

Вантуз або сантехнічний трос

Якщо після всіх вищезгаданих маніпуляцій, ситуація не змінилася, то можна вдатися до механічних варіантів очистки. Для цього вам знадобиться вантуз або сантехнічний трос. Щодо вантуза, то тут процес зовсім не складний і напевно всім відомий. Варто лише переконатися, що у трубі є достатня кількість води, а потім притиснути вантуз до зливного отвору і починаємо вбивати воду разом зі сміттям далі по трубі, поки вона повністю не прочиститься.

Якщо ж у вас в наявності лише сантехнічний трос, то дії повинні бути більш обережнішими. Потрібно просувати трос у зливний отвір, до того моменту поки не відчуєте, що упираєтеся в засмічення. Тоді потрібно акуратно проштовхувати трос і очищати трубу. Періодично можна заливати в зливний отвір кип’яток, це може пришвидшити процес. Врешті решт коли стане відчутно, що засмічення більше нема, обережно витягніть трос і влийте в трубу ще окропу або хімічного засобу.

Як бачимо, нічого неймовірно складного в даному процесі немає,  а на крайній випадок, завжди є спеціальні служби, що з легкістю зроблять за вас всю роботу.