Ви є тут

Як ефективно відвести ґрунтові води від приміщення?

06.12.2017

Будівельний дренаж  - основа будь-якої конструкції. Його основна задача відводити ґрунтові води від фундаменту, адже його регулярне підтоплення – гарантія руйнації будівлі.

Проте, проблема знаходиться ще глибше. Окрім підтоплень зі зміною часу року на ваш об’єкт з відсутньою дренажною системою чекають заледеніння, пліснява, затоплення підвалів або цокольних приміщень. Для цього штучно і відводять ґрунтові води.

Найбільш поширений спосіб для надійного будування, так звані, дренажні труби. Вони ефективно відводять зайву воду та зберігаються приміщення. До речі, дренажні труби використовуються також для ліквідації ґрунтових вод на спортивних полях, полігонах побутових відходів та навіть аеродромах. Що й казати про прості будівлі та зерносховища.

Цікаво, що зараз виробництво дренажних труб дуже модернізувалося. Якщо до дев’яностих років це були керамічні конструкції, що займали багато часу у монтажі. Крім цього, об’ємні труби не можна було щільно розміщувати і тому, вода проникала між щілин і псувала майно.

Зараз на зміну таким конструкціям прийшли пластикові. Вони на порядок швидше монтуються і слугують довше. До речі, саме пластикові дренажні труби використовували при будівництві крупних комплексів «Донбас Арена» та НСК «Олімпійський» у Києві.

При монтажі дренажних труб  варто пам’ятати, що необхідно врахувати і місце відведення ґрунтових вод.  Зазвичай при будівництві враховують природні особливості локації та обмежуються траншейними стоками. Тим не менш, є такі ділянки, коли спеціально встановлюють насоси для повноцінного відведення води.

Роботи по монтажу дренажних труб, як правило, проводять влітку, коли не потрібно додатково осушувати поверхню землі. Справа не в економії, а в тому, щоб якісно підготувати землю до будівництва. Якщо погода гарна, то всі роботи можна успішно завершити менше, ніж за місяць.

З пластиковими трубами не слід хвилюватися, щодо розриву труб. По-перше, не існує різкого перепаду температур. Це не опалення, яке у період похолодання розриває труби. Вода – природньої температури По-друге, взимку рівень ґрунтових вод – нижчий, ніж у будь-які інші сезони і тому, дренажні труби, можна сказати, майже не задіяні.

Спеціалісти рекомендують раз у 10-15 років для коректного функціонування робити чистку всіх дренажних систем. Якщо у вас труби підключені до насосу – їх необхідно вимкнути від нього. Більше того, деякі навіть радять, щоби взимку штучне відведення води «відпочивало». Насоси у цьому випадку можна вимкнути аж до кінця лютого, але перед паводками обов’язково продіагностувати та знову підключити.

Додати новий коментар