Ви є тут

Ноотропні препарати, що це таке і який вплив вони чинять на організм людини?

06.12.2017

На сьогоднішній день, від людей все частіше можна почути про проблеми із нервовою системою. Сучасний спосіб життя, великі міста, погана екологія, все це може спричинити стрес, погіршення самопочуття, розсіяність та депресивний стан. Постійні нервові розлади, є дуже небезпечними для людського організму, це може спричинити ризик інфаркту чи інсульту, або ж ряд інших захворювань. Протягом багатьох років науковці шукали ефективні ліки для боротьби з стресом і з мінімальним  шкідливим впливом на організм. І щось схоже все таки знайшлося. Це так звані ноотропні препарати.

Що це таке?

Ноотропи – це лікарський засіб, що покращує пам'ять, здійснює позитивний вплив на мозкову діяльність, робить мозок не таким чутливим до кисневого голодування чи токсичних речовин. Загалом людина почуває себе більш активною і зібраною. Такі препарати можна придбати в будь – якій аптеці і в більшості вони не вимагають лікарських рецептів. Можна також зробити замовлення у інтернет-аптеках, як наприклад viridis.ua/ru/catalog/medications/nervous-system/nootropic-agents/ тоді ще й суттєво зекономите, так як  ціни тут на порядок нижчі.

Загалом ноотропні препарати чинять дію на всі вищі функції кори. Вони надають седативний ефект, антидепресивний, протиепілептичний, психостимулюючий, адаптогенний, мнемотропний ефекти. Сучасні ноотропні препарати, суттєво підвищують ясність мислення і свідомості.

Як вони спричиняють таку дію?

Яким ж чином здійснюється такий вплив на організм? Тут задіяний цілий ряд дій. Насамперед ноотропи активують процеси біосинтезу білкового з’єднання і рибонуклеїнових кислот  у ЦНС. Від них покращуються передача нервових імпульсів, шляхом прискорення енергетичних процесів у клітинах нервової системи. Також оптимізується утилізація глюкози та решти полісахаридів.  Загалом дія ноотропів просто стабілізує всі процеси, що необхідні для нормального функціонування мозкової діяльності.

Ноотропні препарати для дітей

Саме так, ноотропні препарати нового покоління розробляються і для дитячого організму. Педіатри можуть призначити ноотропи дитині, яка страждає такими патологіями:

  • Довго не починає розмовляти;
  • Спостерігаються відхилення психічного розвитку;
  • Розумова відсталість;
  • У новонароджених при гіпоксії (кисневе голодування)

Як бачимо, нічого надзвичайно шкідливого в цих препаратах  немає. Однак  самолікуванням все ж таки, не варто займатися. При ознаках стресу, чи поганого самопочуття, краще спочатку звернутися до лікарів.

Додати новий коментар