Ви є тут

Українцям стало складніше вибрати забудовника, якому можна довіряти

10.10.2017

Існує думка, що із настанням кризи на ринку житлової нерухомості в Україні значно зменшилась кількість будівельних компаній. Частина забудовників дійсно призупинила або повністю закрила свої проекти, втім загальної картини це майже не змінило. Подивіться самі, на сайті LUN.ua зібрані усі будівельні компанії Львова, Харкова, Одеси, Києва та інших міст України. В каталозі ви знайдете не лише перелік забудовників і посилання на офіційні сайти, а й кількість актуальних проектів, що підтверджує активне житлове будівництво по всій країні. При цьому вибрати надійного забудовника стало дійсно непросто, навіть з такої великої кількості. Шукаємо причини і вчимося робити правильний вибір.

Чому довіряти можна не всім

Напружена ситуація на ринку житлової нерухомості стала справжнім випробуванням для забудовників. Витримують, на жаль, не всі будівельні компанії. Головна проблема сьогоднішнього ринку – відсутність стабільно високого попиту на нові квартири, особливо на апартаменти великої площі. Більшість покупців не має грошей ані на купівлю великих приміщень, ані на їх утримання. Найбільшим попитом наразі користується житло невеликої площі переважно економ класу.

Така ситуація змушує недобросовісних забудовників вдаватись до різних хитрощів. Будівельні компанії не дотримуються обіцяних термінів, постійно переносять здачу будинків в експлуатацію, ведуть свої проекти із порушенням законодавчих норм, не займаються благоустроєм території тощо. Мати справу із таким забудовником – означає отримати купу проблем за свої ж гроші.

Декілька корисних порад

Однак експерти радять не засмучуватись, а підійти до вибору забудовника більш прискіпливо, особливо якщо купівля квартири планується на початковому етапі будівництва.

У першу чергу варто звертати увагу на репутацію забудовника. Скільки успішно завершених проектів має компанія, чи фігурує її назва у скандалах чи проблемних забудовах, чи вчасно здавались в експлуатацію попередні житлові комплекси – це основні питання, від відповідей на які має залежати кінцевий вибір.

Законне будівництво – ще один важливий момент. Надійний забудовник не має проблем із дозволами на ведення будівельних робіт, документами на земельну ділянку, затвердженим планом житлового комплексу. Усі папери мають бути у вільному доступі для потенційних покупців.

Не зайвим буде також перегляд відгуків тих, хто вже мав справу із обраним забудовником. Шукати їх бажано на тематичних сайтах і місцевих форумах, а не на офіційній сторінці будівельної компанії.

Ці прості кроки займають небагато часу, але допомагають перевірити надійність забудовника і захистити себе і свої гроші.

Додати новий коментар

Вхід через Google