Ви є тут

Знімаємо кімнату в гуртожитку

09.10.2017

На тлі падіння рівня життя і високого попиту на оренду житла все більше людей цікавиться, як можна зняти кімнату в гуртожитку. Це менш зручний варіант, ніж окрема квартира, але зате і більш дешевий. Але не все так просто. Дуже часто невдачливі орендарі стають жертвами шахрайських схем.

Як зняти кімнату в гуртожитку від господаря і розпізнати підступ?

Найбезпечніший і найвигідніший варіант - орендувати кімнату через своїх колег, рідних або знайомих. Наступний крок - пошук варіантів по оголошеннях на сайтах. Один з них - DOM.RIA. Сайт привертає велику базу даних. Щодня ресурс відвідують тисячі користувачів. Крім потенційних покупців і продавців нерухомості, ресурс цікавий тим, хто хоче здати або зняти кімнату в гуртожитку. Є так звані перевірені об'єкти - коли ріелтор викликає інспектора для перевірки. Спеціаліст фотографує житло на панорамну камеру, тим самим підтверджуючи справжність опису та умов проживання. Дія сайту поширюється на всю Україну. Увага - він не перевіряє правовстановлюючі документи, і хто там прописаний - це проблеми орендаря.

На жаль, звернення до ріелтора зовсім не гарантує захист від шахрайства. З юридичної точки зору рішення зняти кімнату в гуртожитку на тривалий термін через агентство нітрохи не краще, ніж пошук орендодавця безпосередньо. Згідно ст. 129 ЖК України, єдиний законний документ, який дає право на проживання фізичної особи в гуртожитку - це ордер. В іншому випадку людину можуть виселити, навіть якщо між ним і власником укладено договір оренди.

Щоб убезпечити себе від шахраїв, краще всього спілкуватися з власником (балансоутримувачем) об'єкта або його представником, укласти офіційний договір і прописати в ньому всі нюанси. Трапляється, що кімнату здає господар, який приватизував кімнату. Обов'язково повірте його паспорт та правовстановлюючі документи, дізнайтеся, у кого з членів сім'ї є право власності на ці квадратні метрії і зв'яжіться з ними. Під час огляду житла не показуйте, що воно потрібно терміново. Краще збрехати, що ви поки зупинилися у родичів або оселилися в тимчасово порожній квартирі один.

Чи можна довгостроково зняти кімнату в гуртожитку без дозволу власника будівлі? Ні, краще домовитися про це заздалегідь, щоб не виникло неприємностей.

На яких умовах укладати договір оренди?

Типовий договір мало чим відрізняється від аналогічного документа, що складається при оренді квартири. Швидше за все, доведеться заплатити за перший і останній місяць проживання (так господар страхує свої ризики, якщо клієнт захоче з'їхати раніше покладеного терміну). Якщо угода оформляється через рієлтора, його комісія складає від 30 до 50% від місячної суми оренди.

Як зняти кімнату в гуртожитку і правильно оформити угоду?

Типовий бланк договору можна скачати на будь-якому сайті. У документі вказується:

  • Сума місячної оренди;
  • Терміни та варіанти оплати (готівкою, переказом на карту);
  • Перелік меблів і побутової техніки, її стан;
  • Хто і в якому розмірі оплачує комунальні послуги;
  • Умови підвищення квартплати;
  • Основні права і обов'язки сторін - чи можна приймати гостей проживати з тваринами, як часто господар буде перевіряти стан житла. Орендар зобов'язується утримувати кімнату в порядку і гарантує збереження майна.
  • Умови дострокового розірвання договору з ініціативи кожної зі сторін.

Потрібно розуміти, що в гуртожитку існують місця загального користування, які по черзі прибирають всі мешканці. Там не дозволяється шуміти, розпивати спиртні напої і так далі.

Як зняти кімнату в студентському гуртожитку?

Якщо ви не є студентом навчального закладу, швидше за все, можлива тільки короткострокова оренда під час літніх канікул за домовленістю з адміністрацією. Не потрібно шукати житло в відомих столичних ВНЗ - для цієї мети більше підійдуть училища. А ось в провінційних містечках удача може посміхнутися, особливо, якщо мова йде про гуртожитки факультетів з непрестижними спеціальностями.

Поради для пильних орендарів

Щоб зняти кімнату в гуртожитку і не втратити свої гроші, потрібно знати найбільш поширені прийоми:

  • «Неправильний» контракт з агентством. Клієнт домовляється з ріелтором про зустріч, так як його повністю влаштовує розмір оплати, місце і умова проживання. Він укладає контракт з агентством, в якому прописано, що компанія надає інформаційні послуги. Ріелтор починає запевняти, що все в порядку, просто так звучать умови договору і людину обов'язково заселять, але трошки пізніше і тільки після підписання контракту. Не «ведіться» і не викладайте сої гроші - це шахрайство.
  • Вас влаштовує житло за явно заниженою ціною. Ви вносите передоплату, але через деякий час з'ясовується, що кімнату одночасно здали кільком клієнтам.
  • Ви заселяєтеся в гуртожиток, але дуже скоро виявляється, що там нестерпні умови для життя - буйний сусід-алкаш, гучний заклад поверхом нижче, кімната, густонаселена комахами. Повернути свої гроші в цьому випадку за невикористаний період проживання не допоможе жоден суд, а комісійні ріелтора - тим більше. Чим частіше прокручується подібна схема - тим більше вигода ріелтора і господаря.

Перед укладенням договору обов'язково відвідайте кімнату особисто. Перевірте, чи справна побутова техніка (інакше потім доведеться платити за її ремонт), чи є в наявності меблі і в якому стані вона знаходиться.

Зберігайте або роздруковуйте самостійно квитанції переказів, якщо користуєтеся інтернет-банкінгом. При передачі грошей готівкою в момент оплати за проживання варто брати розписку, інакше потім буде важко довести свою правоту.

Ніколи не укладайте усні договори - вони не мають юридичної сили і, в разі необхідності, не зможуть захистити в суді ні права орендаря, ні інтереси орендодавця.

Додати новий коментар

Вхід через Google