Ви є тут

Надлишок заліза в воді і як з ним боротися

12.09.2017

Хімічний склад води з-під крана дуже далекий від ідеалу, і одна із самих основних проблем - це надлишок заліза. Його концентрація не повинна перевищувати показник в 0,3 мг/л, а в дійсності це значення коливається в межах від 3 до 10 мг/л. Як думаєте, ця вода все ще корисна? Навряд чи, адже, вживаючи її, ви заповнюєте свій організм важкими металами, які негативно впливають на систему травлення та можуть викликати масу інших захворювань.

Як визначити, що у вашій воді рівень заліза вище допустимого?

Якщо не знаєте, який хімічний склад у вашій води, і чи знаходиться концентрація заліза в допустимих нормах, проаналізуйте ряд наступних факторів:

  • металевий присмак, який відчутний навіть у міцних кавових напоях;
  • іржаві потоки на умивальнику та унітазі;
  • жовтий наліт на стінках чайника і каструль;
  • пожовклий колір білизни;
  • низький напір води в трубах;
  • погіршення самопочуття, нудота, алергії та інші проблеми.

Якщо кілька з цих пунктів нагадують вашу ситуацію, швидше за вирушайте за фільтром для води. Купити його можна як в магазині, так і через Інтернет, наприклад, на сайті ua.ecosoft.com.

Як вибрати фільтр для очищення від заліза

Перш ніж вибрати фільтр, потрібно оцінити масштаби, які йому доведеться обробляти. Якщо у вас квартира, то можна придбати систему зворотного осмосу або проточний, а якщо будинок, то краще зупинити свій вибір на великогабаритному обладнанні.

Проточні фільтри служать спеціально для очищення рідини від заліза, але тільки якщо його рівень перевищує допустиму норму на 1 мг/л. Картриджі таких фільтрів вимагають заміни через кожні 2000 л очищеної води.

Фільтри зворотного осмосу очищають рідину від двох- і тривалентного заліза. Така система дає стабільний результат, але, якщо натиск водопроводу менше 3 атм, необхідно додатково купувати насос для підкачки.

Великогабаритні системи на весь будинок - дорогі, але дуже ефективні. Вони здатні вивести рівень концентрації заліза до нормального, навіть якщо початкове значення становило 15-20 мг/л. Така система забезпечує до 2,5 тисяч літрів чистої води на годину.

Купуючи одну з перерахованих вище систем, ви позбавите себе від постійних проблем з пожовклою білизною, брудним посудом і закупореними іржею трубами. Ви зможете постійно насолоджуватися чистою водою з приємним і м'яким смаком, а також відчуєте повноцінні смакові якості чаю і кави, які також залежать від використовуваної води.

Додати новий коментар

Вхід через Google