Ви є тут

Вибираємо портативний вологомір правильно

05.08.2017

Незважаючи на те, що серед тих, кому потрібна цей прилад, що не буде випадкових покупців, вибрати його зовсім непросто. І пояснення цьому елементарне - величезний асортимент. Тому «зворотна сторона медалі» - величезна пропозиція, а купити зі всієї великої кількості лабораторного обладнання потрібно один-єдиний вологомір.

Де і для чого використовується цей прилад?

Незважаючи на очевидну відповідь, вологомір необхідний при:

  • зборі зернових, бобових або олійних культур: це дозволяє переконатися в їх стиглості;
  • при їх обробці як в поле, так і в місцях зберігання;
  • на току, під час попередньої сушки;
  • цифра з приладу необхідна і при переробці врожаю;
  • і звичайно, при зберіганні, коли потрібно оперативно дізнатися вологість культури.

Список, як ви самі бачите, вийшов досить значним.

Як правильно його вибрати?

Тому нижче - ряд простих порад, як варто вибирати вологомір, щоб він не тільки довго прослужив, але і видавав максимально точні значення без похибок і збоїв.

Підбираємо за габаритами. Причому не тільки по форм-фактору: крім компактних, використовуються повнорозмірні стаціонарні вологоміри для підприємств, а також лабораторні аналізатори вологості.

І за розмірами самого портативного вологоміра. Наскільки добре він буде лежати у вашій руці, якщо ви тендітна мініатюрна дівчина, тільки почала працювати в АПК.

Дивимося на виробника. Давати поради практично марно, у всіх брендів можна зустріти як якісні і надійні, так і відверто невдалі моделі, але практичних рекомендацій всього дві: чи не вибирайте нову модель, тільки що вийшла на ринок (дочекайтеся відгуків і коментарів), а також підбирайте її за ціною - «золота середина» буде найкращим рішенням.

Не забуваємо про вагу. Причому не тільки самого приладу, з яким нерідко доводиться пропрацювати в руках не одну годину, але і про вагу «брутто», а саме про вагу захисного кейса, якщо він передбачений в комплектації конкретного влагомера. Причому, маленька хитрість: його вага дозволить зрозуміти, чи дійсно він захистить прилад при зовнішньому впливі, наприклад, при падінні, або виробник укомплектував їм вологомір «для галочки».

Пам'ять пристрою на число останніх вимірювань, русифікований інтерфейс, простота користування та налаштування. А також допустимі температурні межі його використання. Але це варто розглядати в додатку кожної конкретної моделі.

І звичайно, вибираємо прилад по «вилці» значень вологості, які він може безпомилково порахувати. Причому якщо ви знаєте сферу його застосування, не варто брати «з запасом». Велика ймовірність, що ви переплатите ні за що або заощадите на точності вимірювань.

Але не варто забувати про джерело того, що використовується вологомірі. Тому щоб він не розрядився в самий невідповідний момент, залишивши свого власника без простого і надійного помічника, на них точно не варто економити і забувати про своєчасну заміну.

Плюси портативного вологоміра

Переваг у таких приладів, незважаючи на їх компактні розміри, хоч відбавляй:
Він по-справжньому видає дуже точні значення, і цифра допустимої похибки менше 1%. Для подібних приладів це не рідкість.

Можливість працювати не тільки з зерновими, а й олійними або зернобобовими культурами: така універсальність влагомера - ще один суттєвий плюс в скарбничку його достоїнств.

Повна автономність. Вона, як і невелику вагу, у багатьох ситуаціях роблять його застосування «вибором без вибору», альтернативи йому просто немає.
Оперативність вимірів. Приблизно одна хвилина: саме стільки проходить від приміщення зерна в резервуар до отримання точних відомостей про його вологості. Результативність, недосяжна в лабораторних умовах.

При цьому, як і стаціонарний, портативний прилад має всі необхідні документи. А цифри, одержувані в ході вимірів, володіють тим же вагою і значимістю, як якщо б перевірка вологості виконувалася в лабораторії.

Тоді як у хорошого портативного вологоміра від іменитого бренду є всього один недолік: ви до сих пір його не використовуєте.

Тому коли ви підбираєте хороший, точний і з мінімальними похибками прилад, обов'язково погляньте на вологомір зерна Wile 65. Це оптимальне співвідношення простоти використання, вартості та надійності цієї машинки, відсутність якої дуже скоро у вас викличе тільки одну аналогію: «без неї, як без рук».

Підготовлено ukranalitika.com.ua

Додати новий коментар

Вхід через Google