Ви є тут

Як дитині успішно здати ЗНО: основні правила

Инна Хананова
19.05.2017

У вівторок, 23 травня, в Україні стартує зовнішнє незалежне оцінювання. Учні будуть складати тести з української мови та літератури. ЗНО триватиме до 16 червня. Для вдалого проходження тестування треба ретельно підготуватися, володіти матеріалом, правильно налаштуватися та знати, як проходить оцінювання, що слід з собою брати на ЗНО, а що - заборонено.

Український центр оцінювання якості освіти радить учням завчасно приходити на тестування. Але якщо внаслідок певних форс-мажорних обставин Ви запізнились, то протягом 5 робочих днів Ви можете подати документи про зарахування на другу сесію. Також слід вказати вагому причину запізнення і докази.

Під час проходження зовнішнього незалежного оцінювання дитині треба дотримуватися головних правил. Насамперед, треба взяти з собою усі необхідні документи, адже якщо Ви їх забудете, то до проходження іспиту Вас не допустять. Копії документів не підійдуть. Тому ще з вечора підготуйте такі документи:

 • Сертифікат ЗНО,
 • документ, що посвідчує особу (серія та номер якого зазначені у Сертифікаті) 
 • запрошення-перепустка.

Також треба взяти з собою ручку з пастою чорного кольору. Краще, щоб їх було дві або навіть три на всякий випадок. Також можна взяти на тестування прозору пляшку з водою. Якщо Ви будете дуже сильно хвилюватися, то зможете випити води і трохи заспокоїтися.

Учасники ЗНО не можуть брати в аудиторію, де буде проходити тестування, такі речі:

 • засоби зв’язку,
 • пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації,
 • а також окремі елементи, які можуть бути складовими технічних засобів і пристроїв.

Цього року інструктори будуть уважно та ретельно перевіряти, чи діти не використовують під час тестування різноманітні гаджети. Тому вони радять школярам залишити вдома або у спеціально відведеному місці такі засоби:

 • смарт-годинники,
 • мобільні телефони,
 • навушники,
 • флешки
 • USB-кабелі.

Якщо ж інструктори побачать, що дитина користується вищевказаними пристроями, то її змусять покинути аудиторію, а результати тесту з даного предмету анулюють.

Крім того, учень може подати апеляцію, якщо йому відмовили у реєстрації на тестування, якщо було порушено процедуру проведення та якщо він не погоджується з результатами ЗНО. Отже, протягом 14 днів Ви можете подати заяву, якщо Вам відмовили у реєстрації. При порушенні процедури проведення тестування слід подати заяву того ж дня. А якщо Ви вважаєте, що Ваші відповіді пораховані не правильно, то після оголошення результатів Ви можете протягом 5 днів подати апеляцію до Українського центру оцінювання якості освіти. Це можна зробити в електронному вигляді або поштою. Однак треба пам'ятати, що апеляцію можуть схвалити або відмовити в ній.

Отже, треба дотримуватися вказаних правил для успішного проходження тестування.

Додати новий коментар

Вхід через Google