Ви є тут

Як дитині правильно підготуватися до складання ЗНО

Инна Хананова
18.05.2017

Незабаром, 23 травня, в Україні розпочнеться зовнішнє незалежне оцінювання. Школярі складатимуть тести з української мови та літератури. Для успішного проходження тестування слід не лише старанно підготуватись та володіти матеріалом. Необхідно також позитивно налаштуватись на здачу тестів. Тому психологічна підготовка відіграє велику роль в успішному складанні ЗНО.

Батьки також дуже хвилюються, як їхня дитина складе тестування. Вони повинні допомогти їй заспокоїтися та підтримати. Також батькам слід знати, що школяреві можна брати з собою на ЗНО, а що - заборонено. Вони повинні знати, як буде проходити тестування і пояснити все дитині. Крім того, необхідно сказати дитині про те, що Ви вірите в її успіх, що все пройде добре. Варто заздалегідь продумати, що Ваша дитина одягатиме на ЗНО, підготувати усі документи, які вона повинна з собою взяти. Ранок перед здачею ЗНО буде напруженим, тому необхідно вчасно прокинутися, щоб не запізнитися. Необхідно, щоб дитина обов'язково поснідала.

Отже, важливо дотримуватися таких порад психологів.

1. Дотримання режиму дня

При підготовці до ЗНО необхідно чітко спланувати режим дня дитини. Необхідно виходити на прогулянку, відпочивати та не перевантажувати організм. Це дозволить відновити сили. Дитина повинна спати не менше 8 годин. Необхідно кожного дня виконувати фізичні вправи. Також варто включити до раціону харчування продукти, які допомагають подолати стрес: шоколад, банани, волоські горіхи тощо. Батьки повинні допомогти дитині спланувати режим праці та відпочинку. За один день до тестування не слід намагатися вивчити дуже багато матеріалу. Слід виділити час на повторення і закріплення знань, а також відпочити.

2. Концентрація уваги

Часто трапляється, коли дитина старанно готується до тестування, але внаслідок сильного хвилювання не може сконцентруватися під час іспиту. Тому батьки повинні налаштувати дитину на те, що потрібно заспокоїтися і вона зможе все пригадати і написати правильно.

3. Розподіл часу

Дитині треба визначитися з тим, скільки часу їй знадобиться на те, щоб дістатися до місця проведення ЗНО і не запізнитися. Тому треба спланувати, о котрій годині вранці треба прокинутися, щоб встигнути поснідати та зробити усі справи. Слід правильно розподілити час для того, щоб успішно виконати усі завдання, передбачені ЗНО.

Отже, потрібно підтримати дитину при підготовці до ЗНО, допомогти їй почувати себе впевнено та пояснити, як подолати хвилювання, адже від психологічного налаштування також залежать результати тестування.

Коментарі

Так, дітям слід дотримуватися правильного режиму дня, добре харчуватися і висипатися, адже перевтома не дасть ніяких хороших результатів.

Додати новий коментар

Вхід через Google